Instalki.pl » Programy » Windows » Firma » fakturowanie » Faqt 2.05

Faqt

2.05
fakturowanie
Rozmiar:
64 MB
Aktualizacja:
26.01.2017
Producent:
Licencja:
Demo
System:
Windows XP/Vista/7/8/10
Kategoria:
fakturowanie
Ocena:
0
Oceń:
Pobrano:
756 (6 w tym miesiącu)
Opis Faqt 2.05
 
 

Faqt program do wystawiania faktur VAT, rachunków, paragonów (dowodów sprzedaży) oraz dokumentów KP i KW, prowadzenia kartotek towarów i usług oraz kontrahentów. Program został napisany specjalnie dla komputerów Apple Macintosh z Mac OS (Tiger, Leopard, Snow Leopard) ale istnieje również wersja dla Windows (bez pełnego wsparcia).

Dokumenty mogą być wystawiane w wielu różnych numeracjach rocznych lub miesięcznych. Ceny możesz podawać tak jak Ci wygodnie: netto lub brutto (przełączany kierunek obliczeń).

Lista dokumentów jakie można wystawić za pomocą Faqt:
· Faktura VAT
· Faktura VAT dwujęzyczna ang.-pol
· Faktura na eksport usług (dwujęzyczna)
· Faktura korygująca
· Faktura VAT Marża
· Rachunek niewatowski
· Dowód sprzedaży (paragon)
· Dokumenty kasowe KP i KW
· Faktura proforma
· Dokument WZ
· Wycena/Oferta
· Zamówienie

Główne zalety oprogramowania:

Bezpieczeństwo od podstaw: Pewna baza.
Program tworzony jest w sprawdzonym, rozwijanym od 1985 roku i najpopularniejszym w środowisku Mac OS systemie bazodanowym FileMaker Pro Advanced. Dane przechowywane są lokalnie na Twoim komputerze w bezpiecznej bazie bez konieczności dostępu do internetu.

Na straży porządku.
Faqt sprawdzi czy wystawiane dokumenty nie zaburzają chronologii, ostrzeże o „pustych” numerach dokumentów, skontroluje poprawność NIP i numeru konta, zaznaczy miejsca gdzie zapomniałeś wprowadzić dane lub są one niewłaściwe. Przypomni jeżeli nazbyt długo nie robiłeś kopii archiwalnej.

Zacznij kiedy chcesz.
Dzięki możliwości zdefiniowania numeru pierwszej faktury oraz praktycznie dowolnego wzoru numeracji dokumentów z programu moża zacząć korzystać nawet w środku roku czy miesiąca, a dokumenty będą numerowane tak jak dotychczas.

Na Mac OS i Windows też.
Faqt powstał głównie z myślą o użytkownikach komputerów z jabłuszkiem, ale dostępna jest również wersja na Windows. Bez dodatkowych kosztów możesz korzystać ze swojej bazy faktur i dokumentów na Maku i PeCecie. Plik zawierający dane (baza) jest identyczny dla obu platform.

Jeden NIP - jedna licencja, wiele komputerów.
Program możesz instalować na dowolnej liczbie komputerów Mac lub PC. Licencja wydawana jest na numer NIP i nie ogranicza ilości instalacji. Licencja na program nie jest ograniczona czasowo.

Stary Mak też może.
Nie musisz mieć nowego komputera z najnowszym systemem. Faqt działa również na Mac OS X 10.4. Tiger Wystarczy mu komputer z procesorem PowerPC G3 600MHz i 320MB RAM. Choć dla komfortu przydaje się G4 lub Intel i trochę więcej pamięci.

Współpraca z Apple iCal.
Od wersji 1.65, Faqt ułatwia dyscyplinowanie klientów. Możesz automatycznie przy zapisie dokumentu lub ręcznie jednym kliknięciem podczas edycji, dodawać przypomnienia o terminach płatności wystawionych przez Ciebie faktur (rachunkow) do iCal!

Znajdź dokument, kontrahenta, towar.
Program prowadzi również w pełni edytowalną bazę kontrahentów, towarów i usług. W tych bazach oraz bazie dokumentów możesz wyszukiwać według dowolnych kryteriów określonych w dowolnych (również wielu na raz) polach.

Nie każdemu wszystko wolno.
Możesz ograniczyć dostęp do danych i funkcji programu. Zakładaj konta dla użytkowników (zabezpieczone hasłem) z określonymi przywilejami np. bez dostępu do rozliczania płatności lub określ jakie dokumenty mogą wystawiać i modyfikować. Dostęp do całego programu również może być zabezpieczony hasłem.

Współpraca z Apple Mail.
Wystawiony dokument możesz od razu wysłać jako pdf mailem. Również możesz automatycznie otworzyć pustego maila z adresem kontrahenta jeżeli chcesz mu wysłać inną wiadomość.

Uzupełnianie danych.
Typowe dane (teleadresowe, konto, podpis itp.) możesz podać w opisie konkretnej numeracji. Będą one umieszczane w dokumencie wystawionym w tej numeracji. Np. dane adresowe oddziału mogą być inne niż centrali firmy (jeżeli oddział wystawia dokumenty w osobnej numeracji). Podobnie mogą być uzupełniane dane kontrahenta (np. osoba upoważniona do odbioru).

Przy pierwszym uruchomieniu jeżeli program zapyta się o hasło, podaj nazwę użytkownika: admin, pole na hasło zostaw puste (hasło będziesz mógł nadać później).

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook