Instalki.pl » Programy » Windows » Firma » fakturowanie » Faktura Small Business Lite 2.1.47.9

Faktura Small Business Lite

2.1.47.9
fakturowanie
Rozmiar:
2 MB
Aktualizacja:
28.09.2022
Producent:
Licencja:
Demo
System:
Windows 7/8/10/11
Kategoria:
fakturowanie
Ocena:
4.4
Oceń:
Pobrano:
10245 (29 w tym miesiącu)
Opis Faktura Small Business Lite 2.1.47.9
 
 
Faktura Small Business Lite to program do łatwego i szybkiego wystawiania różnego rodzaju faktur dla małych i średnich firm. Posiada kartotekę klientów oraz kartotekę towarów i usług, co znacznie usprawnia pracę. Aplikacja jest zaprojektowana tak, aby poradził sobie z nią każdy użytkownik komputera.

Programem można wystawić następujące dokumenty:

 • Fakturę
 • Fakturę w walucie obcej
 • Fakturę uproszczoną
 • Fakturę PRO-formę
 • Fakturę Zaliczkową
 • Fakturę Końcową
 • Fakturę MK – metoda kasowa
 • Fakturę MARŻA
 • Fakturę ZŁOM
 • Fakturę Refakturę
 • Praragon fiskalny

Jedną z ciekawszych funkcji programu jest pobieranie danych firm z bazy Głównego Urzędu Statystycznego. Podczas wystawiania faktury wystarczy wpisać NIP klienta oraz token weryfikujący, a program pobierze dane firmy. Dodatkowo można zaznaczyć, żeby aplikacja automatycznie użyła danych po prawidłowym odczytaniu oraz dodała klienta do bazy przed zapisaniem faktury. Znacznie przyspiesza to wystawianie faktur klientom, których jeszcze nie ma w kartotece.

W programie mamy dwie możliwości oznaczania danych: za pomocą znaczników lub kolorów. Dodatkowo w ustawieniach programu możemy definiować własne opisy dla znaczników. Wystawionych dokumentów (faktur, zamówień, proform itd.). Dokumentów zakupowych, kasowych, magazynowych (tylko wersja HANDEL).Kartoteki klientów i towarów.

Po wystawieniu w programie faktury, oferty, zamówienia czy innego dokumentu w prosty i szybki sposób możemy wysłać go na skrzynkę mailową naszego klienta. Pozwoli to zaoszczędzić czas, który musielibyśmy poświęcić na zapisywanie i załączanie do maila czy drukowanie dokumentów i wysyłanie tradycyjną pocztą.

Dzięki unikalnej metodzie wyświetlania danych, program bez problemu poradzi sobie z dużą bazą towarów i klientów, np. wyświetlenie listy 50 tysięcy klientów trwa niecałą sekundę. Dodatkowo wystawianie dokumentów zostało zaprojektowane tak, by skrócić czas do minimum.

Dzięki funkcji uruchomienia programu w oparciu o bazę sieciową MySQL, możemy korzystać z programu na wielu stanowiskach jednocześnie (na każde stanowisko wymagana jest licencja). Za dodatkową opłatą udostępniamy również miejsce na naszym serwerze, co pozwala na pracę z programem na wielu stanowiskach z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy zainstalować program na komputerze z systemem Windows, odpowiednio skonfigurować podłączanie do bazy i wówczas program łączy się z nią za pomocą Internetu i na bieżąco aktualizuje wszystkie dane.

W programie mamy możliwość przypisania klientom indywidualnych rabatów procentowych dla poszczególnych towarów lub grup towarowych, dzięki czemu każdy klient może mieć różne rabat na różne produkty. Możemy także ustawić indywidualne ceny na poszczególne towary dla danego klienta. Istnieje aż 5 typów cen do zdefiniowania (podstawowa, hurtowa, wyprzedaż, sklep internetowy i inna).

Do programu możemy podłączyć czytnik kodów kreskowych, w celu sczytania kodu towaru i automatycznego dodania pozycji do wystawianego paragonu lub faktury. Jest to kolejna funkcja ułatwiająca pracę z programem. Współpraca odbywa się z dowolnym czytnikiem kodów EAN.

Dzięki Kartotece klientów oraz Kartotece towarów i usług program pozwala w niezwykle prosty i szybki sposób wystawić różnego rodzaju faktury, a także paragon fiskalny, oferty czy zamówienia. Kartoteki można filtrować według konkretnych grup, co ułatwia wyszukiwanie danych. Przydatną funkcją jest eksportowanie towarów czy klientów do pliku np. Excela i wykorzystanie do innych celów.

Program jest dostępny w trzech wersjach - Lite, Standard i Pro. Porównanie programów znajdziemy na stronie producenta.

 

Wybór Redakcji Instalki.pl
Program otrzymał wyróżnienie "Wybór Redakcji". Rekomendacja stanowi gwarancję oprogramowania wysokiej jakości, która została doceniona przez ekspertów.
rozwiń opis
Opinie użytkowników (11)
Gość
07 Maj 2021 12:16
Wygląda archaicznie, korzysta się z niego bardzo dziwnie, jakieś nieintuicyjne to wszystko.
Gość
12 Listopad 2020 09:19
Super program, używam bo od tygodnia i jestem mega zadowolony. Na plusy:
+ łatwa i szybka instalacja
+ łatwo przenieść na inny komputer po zainstalowaniu
+ prosty i funkcjonalny
+ przydatne funkcje pobierania danych firmy podając tylko nip, bufor dokumentów, faktury cykliczne i wiele innych
Minusy
- mógł by być ciut tańszy z drugiej strony za dobry kontakt z działem pomocy w razie problemu warty z swojej ceny. Bez problemu można się dodzwonić i miła obsługa
Gość
13 Wrzesień 2019 10:37
Polecam wszystkim program do faktur Faktura Small Business. Można w nim wystawić szybko fakturę a także wiele innych dokumentów. Jest prosty w obsłudze i ma dobre wsparcie techniczne.
Gość
02 Styczeń 2019 15:30
Program bardzo pomocny dla małych i średnich przedsiębiorców. Polecam jak ktoś szuka program do wystawiania faktur!
Gość
12 Luty 2018 20:44
Super program polecam!
Gość
13 Październik 2017 08:37
Program naprawdę godny polecenia: prosty w obsłudze, intuicyjny. Obsługa stara się jak najszybciej rozwiązać każdą wątpliwość i problem użytkownika.
Gość
18 Styczeń 2017 10:32
Świetny prosty program ze wspaniałą pomocą techniczną.
Gość
26 Wrzesień 2016 15:25
używam programu od tygodnia i jestem bardzo zadowolony
Gość
25 Wrzesień 2016 14:35
Używam programu od tygodnia i narazie jestem bardzo zadowolony.
Gość
16 Wrzesień 2016 12:25
Prosta i przejrzysta aplikacja - polecam!
Gość
14 Wrzesień 2016 21:36
Super program!
POKAŻ ()

Facebook