Instalki.pl » Programy » Windows » Firma » ewidencja środków trwałych » PCinfo MagicEYE 8.0

PCinfo MagicEYE

8.0
ewidencja środków trwałych
Rozmiar:
79.12 MB
Aktualizacja:
14.04.2011
Producent:
Licencja:
Demo
System:
Windows 2000/XP/Vista
Ocena:
0
Oceń:
Pobrano:
1046 (14 w tym miesiącu)
Opis PCinfo MagicEYE 8.0
 
 
System PCinfo MagicEYE jest przeznaczony do kompleksowego zarządzania infrastrukturą informatyczną w firmie. Służy do audytu sprzętu i oprogramowania, ewidencji i zarządzania licencjami, zdalnego zarządzania stacjami, zdalnych instalacji oprogramowania oraz ewidencji posiadanego sprzętu. W ramach systemu dostępny jest także moduł MagicMONITOR, który zapewnia monitoring stacji pod kątem wykorzystania oprogramowania, odwiedzanych stron www, obciążenia komputera oraz monitoring wydruków. Kolejny dostępny moduł MagicDESK umożliwia zaś szybką ewidencję zgłoszeń użytkowników i efektywne zarządzanie tymi zgłoszeniami.

To rozwiązanie systemowe rozwijane jest od 10 lat przez firmę FairNet, s. r. o., która wdrożyła go w ponad 800 firmach, instytucjach i organizacjach najróżniejszych wielkości - od małych i średnich przedsiębiorstw do ministerstw i korporacji międzynarodowych w Polsce, Czechach, Słowacji i innych krajach. Firma FairNet jest posiadaczem wielu certyfikatów m. in. Microsoft Licence Solution Partner, ISO 9001:2001, IBM Partner.

System PCinfo MagicEYE działa pełni automatycznie nawet w sieciach nie wykorzystujących AD w i zapewnia precyzyjne a co ważne - zawsze aktualne informacje o komponentach poszczególnych komputerów. Metoda audytu oprogramowania za pomocą skanu plików wykryje wszelkie zainstalowane oprogramowanie w sieci , zaś moduł ewidencji i zarządzania licencjami umożliwi nam szybką kontrolę legalności posiadanego oprogramowania. Kontrolę znacząco upraszczają także informacje wprowadzone w systemie na temat możliwości zastosowania poszczególnych programów w firmie. Dodatkowo kontrolą legalności można objąć wszystkie pliki multimedialne, które znajdują się w sieci - jak w komputerach, tak na serwerach.

Żeby można było z uzyskanymi informacjami efektywnie pracować, system posiada wiele przydatnych raportów, protokołów i paszportów zdawczych. Dzięki nim zawsze wiemy czy wszędzie są zainstalowane najnowsze poprawki systemu oraz na jakich kluczach był on instalowany, gdzie nie jest zainstalowane wymaganie oprogramowanie, które komputery posiadają najsłabszą konfigurację sprzętową, jakie oprogramowanie i w jakiej ilości wykorzystuje nasza organizacja, jakie pliki multimedialne znajdują się w sieci. Automatycznie generowane są także informacje o wszelkich zmianach w sprzęcie i oprogramowaniu komputerów w sieci. Edytor raportów i konsola dostępu do bazy danych zapewnia całkowitą swobodę w tworzeniu dowolnych raportów. PCinfo MagicEYE umożliwia także eksport danych do wielu popularnych formatów - xls, doc, xml, csv, html i innych.

Dla uproszczenia pracy administratorom i informatykom system posiada moduł zdalnego zarządzania komputarami. Pozwala on zdalnie przejąć pulpit bez wylogowania użytkownika i pomóc użytkownikowi za jego zgodą rozwiązać problem. Moduł ten udostępnia nam możliwość zdalnego włączenia, restartu i wyłączenia pojedyńczego komputera lub dowolnej grupy. Ponadto mamy możliwość wysyłania wiadomości użytkownikom a funkcja skanu integralności zabezpieczeń podnosi poziom bezpieczeństwa informatycznego w sieci. Jednak najważniejszą funkcjonalnością tego modułu to możliwość zdalnej instalacji dowolnego oprogramowania na komputery w sieci.

PCinfo MagicEYE posiada także moduł ewidencji sprzętu. Dzięki tej funkcjonalności możemy ewidować wszelkie informacje na temat zakupu, użytkowania i napraw sprzętu IT lub jakiegokolwiek innego majątku organizacji. Generowanie kodów kreskowych i inwentaryzacja przeprowadzona za ich pomocą bez wątpienia przyśpieszy i uprości tą procedurę.

Do pełnej kontroli zasobów informatycznych organizacji służy zintegrowany moduł MagicMONITOR, który monitoruje komputery pod kątem sposobu ich wykorzystania. Za pomocą jego funkcjonalności wiemy dokładnie w jaki sposób użytkownicy wykorzystują komputery, jakie oprogroramowanie najczęściej stosują, jakie strony www odwiedzają, jakie dokumenty drukują i w jakiej ilości. MagicMONITOR zapewni także precyzyjne informacje o wydajności posiadanych komputerów dzięki możliwości monitorowania obciążenia procesora i pamięci. Od chwili zastosowania naszego systemu mamy informacje o sposobie wykorzystaniu zakupionego oprogramowania i sprzętu, co z pewnością będzie miało wpływ na efektywniejsze zakupy w IT.

O kompleksowości systemu PCinfo MagicEYE świadczy intranetowy moduł helpdeskowy MagicDESK. Umożliwia on użytkownikom możliwość prostego i szybkiego zgłoszenia problemu, zaś administratorom zapewnia efektywne zarządzanie tymi zgłoszeniami. Użytkownik przez cały czas ma dostęp do wszystkich swoich wysłanych zgłoszeń oraz może śledzić ich stan. Dodatkowo jest notyfikowany mailem przy jakiejkolwiek zmianie zgłoszenia. Wykorzystując integrację z bazą sprzętu i oprogramowania administrator posiada dokładne informacje o komputerze każdego użytkownika a możliwość tworzenia bazy wiedzy dla użytkowników i administratorów minimalizuje czas rozwiązania zgłoszenia. Dla pełnej informacji o najbardziej problemowych kategoriach przygotowane są raporty i możliwość ewidencji kosztów związanych z rozwiązaniem zgłoszenia.
rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook