Instalki.pl » Programy » Windows » Biuro » edytory tekstów » Quoll Writer 2.6.14

Quoll Writer

2.6.14
edytory tekstów
Rozmiar:
54.18 MB
Aktualizacja:
14.08.2018
Producent:
Licencja:
GNU GPL
System:
Windows XP/Vista/7/8/10
Kategoria:
edytory tekstów
Ocena:
5
Oceń:
Pobrano:
392 (16 w tym miesiącu)
Opis Quoll Writer 2.6.14
 
 
Quoll Writer to program przeznaczony dla pisarzy, scenarzystów, dziennikarzy. Skupia się na ułatwieniu pisania bez rozpraszających dodatków. Charakteryzuje go prosty interfejs, łatwy do opanowania nawet przez początkujących, z rozbudowaną konfiguracją układu i wyglądu. Zawiera podstawowe funkcje formatowania tekstu.

Quoll Writer umożliwia dzielenie tekstu na rozdziały i przypinanie do niego specjalnych obiektów - scen i elementów zarysu fabuły, a także notatek. Pozwala opisywać i zarządzać takimi obiektami jak postacie i miejsca oraz tworzyć własne kategorie obiektów z nowymi polami je opisującymi a nawet linkami do stron internetowych. Dzięki temu można łatwo wyszukać pojawianie się ich w tekście i pamiętać o ich charakterystycznych cechach.

Program zawiera Tablicę Pomysłów - miejsce gdzie, szybko można zanotować i rozwijać nowe idee, oceniać je i konwertować na rozdziały lub obiekty. Quoll Writer wspiera sprawdzanie pisowni w języku polskim. Program pozwala importować teksty z plików .docx oraz eksportuje projekty w formatach .docx, html, epub.

Quoll Writer oferuje ciekawą funkcjonalność Usługi Redaktorów. Można zaprosić kogoś do redagowania tekstu i przesyłać mu całość lub fragmenty projektu w celu opatrzenia notatkami redakcyjnymi. Usługa oferuje też prosty czat online między autorem i redaktorem. Korzystanie z niej jest darmowe, a wszystkie informacje przesyłane są szyfrowanym połączeniem i przechowywane tylko na lokalnych komputerach.

Inne funkcje:

  • system osiągnięć/odznak za korzystanie z programu i postępy w pisaniu,
  • statystyki tekstu i sesji pisarskich,
  • indeksy czytelności,
  • system rozgrzewek z timerem i założoną liczbą słów,
  • tagi pozwalające grupować obiekty,
  • automatyczne i konfigurowalne backupy,
  • projekty pisarskie mogą być szyfrowane i zabezpieczone hasłem.
rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook