Instalki.pl » Programy » Windows » Biuro » edytory tekstów » Poet 1.0.5217

Poet

1.0.5217
edytory tekstów
Rozmiar:
2.8 MB
Aktualizacja:
05.05.2014
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Windows XP/Vista/7/8
Kategoria:
edytory tekstów
Ocena:
0
Oceń:
Pobrano:
661
Opis Poet 1.0.5217
 
 

Poet  to bezpłatny notatnik do pisania tekstów. Charakteryzuje się wygodnym interfejsem graficznym, możliwością otwierania i odczytywania wielu dokumentów w tej samej chwili, prostotą w tłumaczeniu słów w innym języku (obsługuje Google Translate), a także wbudowaną opcją do podświetlania składni dla wielu różnych języków programowania (SQL, Java, C++, XML, Ruby, Python, PHP i inne).

Edytor obsługuje ponad 100 różnych kodowań (w tym Unicode), metodę przeciągnij-i-upuść oraz umożliwia sprawdzanie pisowni i wyszukiwanie słów w edytowanym tekście / artykule. Warto wspomnieć o wsparciu osobnych pluginów (wtyczek), które rozszerzają funkcjonalność edytora tekstu. Wśród nich znajdziemy Rhymer - narzędzie do rymowania i Regex Expert do wyrażeń regularnych.

W programie znajdziemy też podstawowe narzędzia i funkcje, takie jak: wyszukiwanie znaków, zmiana rozmiaru i rodzaju czcionki, zmiana widoku na edytowany tekst czy wyszukiwanie wyrazów pokrewnych. Poet może służyć jako zamiennik dla wbudowanego notatnika w systemie operacyjnym.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook