Instalki.pl » Programy » Windows » Grafika » edycja grafiki » G'MIC 2.9.8

G'MIC

2.9.8
edycja grafiki
Rozmiar:
23 MB
Aktualizacja:
17.07.2021
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Windows XP/Vista/7/8/10
Kategoria:
edycja grafiki
Ocena:
0
Oceń:
Pobrano:
3146 (29 w tym miesiącu)
Opis G'MIC 2.9.8
 
 

G'MIC (GREYC's Magic for Image Computing) jest zaawansowanym frameworkiem do przetwarzania obrazów. Oprogramowanie działa z poziomu wiersza poleceń, jeśli klikniemy ikonę gmic.exe. Producent nie zapomniał również o wtyczce przeznaczonej specjalnie dla programu graficznego GIMP, która posiada swój własny zestaw modyfikacji obrazu, filtrów czy dodatkowych efektów.

Framework oferuje narzędzie ZArt, które odpowiada za integrację G'MIC z aplikacjami zewnętrznymi. Stworzone zostało ono w oparciu o bibliotekę Qt. Do dyspozycji oddano także nieco uboższą w opcje witrynę internetową G'MIC Online, która jednak nie wymaga obecności GIMPA czy korzystania z wiersza poleceń.

G'MIC posiada bardzo szeroki zakres funkcjonalności, które obejmują stosowanie wielu typów konwersji, wizualizacji, filtrów. Wsparciem cieszą się obrazy 1D, 2D oraz 3D. Pracę ułatwia możliwość wsadowego przetwarzania obszernych zbiorów obrazów. Należy jednak podkreślić, że ta opcja dostępna jest tylko i wyłącznie dla wiersza poleceń gmic.exe.

Mniej lub bardziej zaawansowani użytkownicy z pewnością docenią edytor takich parametrów jak nasycenie, kontrast, rozmiar grafiki. G'MIC występuje tylko w wersji przenośnej. Celem skorzystania z wtyczki poprzez GIMP należy wybrać stosowną opcję z menu Filtry. Wersja online dostępna jest tu.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook