Instalki.pl » Programy » Windows » Grafika » edycja grafiki » Artweaver 7.0.9

Artweaver

7.0.9
edycja grafiki
Rozmiar:
14.6 MB
Aktualizacja:
09.05.2021
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Windows 7/8/10
Kategoria:
edycja grafiki
Ocena:
3
Oceń:
Pobrano:
16784 (55 w tym miesiącu)
Opis Artweaver 7.0.9
 
 

Artweaver to darmowy program służący do malowania od podstaw. Nie jest stworzony do edycji gotowej już grafiki, a funkcjami zbliżony jest do systemowego Paint'a.

Jak na tak niewielką aplikację oferuje sporą ilość funkcji. Oto niektóre z narzędzi: pędzel, pióro, kredka, ołówek, gumka, flamaster, pieczęć. Program obsługuje warstwy oraz przeźroczystość. Do podstawowych narzędzi dostępne są różnego rodzaju filtry, które pomocne są przy tworzeniu grafiki. Kolejnym atutem jest obsługa wtyczek, można je pobrać ze strony producenta. Program obsługuje wiele formatów graficznych: AWD (Artweaver), BMP, GIF, JPEG, PCX, TGA, TIFF, PNG.

W najnowszej wersji programu oznaczonego numerem 4.0 poprawiono wsparcie dla systemów 64-bitowych oraz skupiono się na obsłudze wielu rdzeni procesora. Zmodyfikowano przede wszystkim interfejs, który jest teraz obsługiwany z poziomu sugestywnych kart. Twórca zwrócił także uwagę na funkcję palety barw - poszczególne okienka są w pełni modyfikowalne. Podczas normalnej pracy większość narzędzi wskazuje przydatne informacje - np. dokładne położenie kursora czy wielkość namalowanego elementu. Funkcja rysowania nietypowych kształtów została wzbogacona o nowe propozycje, a dla entuzjastów różnego rodzaju filtrów i efektów dodano świeże możliwości, wśród których warto wymienić chociażby filtr portretowy.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook