Instalki.pl » Programy » Windows » Biuro » bazy danych » Firebird 3.0.6

Firebird

3.0.6
bazy danych
POBIERZ TERAZ
Rozmiar:
7 MB
Aktualizacja:
28.06.2020
Licencja:
GNU GPL
System:
Windows XP/Vista/7/8/10
Kategoria:
bazy danych
Ocena:
5
Oceń:
Pobrano:
4339 (44 w tym miesiącu)
Opis Firebird 3.0.6
 
 

Firebird to cieszący się dużą popularnością serwer relacyjnych baz danych, konkurujący z MySQL i PostgreSQL. Powstał w wyniku rozwoju serwera InterBase 6.0. Firebird cechuje bardzo wysoka wydajność, dostępność elementów ze standardów SQL-99 i SQL 2003.

Fakt, że FireBird oparty jest na licencji GPL sprawia, że użytkownicy nieustannie go rozwijają wprowadzając coraz to nowe dodatki. Serwer obsługuje triggery, procedury wbudowane, transakcje zgodne z trybem ACID, Dodatkowym atutem są małe rozmiary oraz prostota konfiguracji.

Instalując i konfigurując serwer, należy określić typ jego architektury. Do wyboru mamy klasyczną, zezwalającą programom na dostęp do plików z bazą danych. Charakteryzuje się również tym, że wiele programów może jednocześnie korzystać z tej samej bazy.

Drogą opcją jest Super Server, zakładająca użycie serwera oraz klienta. Proces kliencki nie może otwierać pliku z bazą w sposób bezpośredni, a wszelkie zapytania realizowane są za pośrednictwem socketu. Firebird to także bardzo wysoko rozwinięte bezpieczeństwo.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook