Instalki.pl » Programy » Windows » Bezpieczeństwo » antywirusy » Avast Free Antivirus 2020 20.8

Avast Free Antivirus

2020 20.8
antywirusy
POBIERZ TERAZ
Rozmiar:
373 MB
Aktualizacja:
30.09.2020
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Windows 7/8/10
Kategoria:
antywirusy
Ocena:
3.7
Oceń:
Pobrano:
2843388 (2063 w tym miesiącu)
Opis Avast Free Antivirus 2020 20.8
 
 

Avast Free Antivirus to cieszący się dużą popularnością darmowy program antywirusowy, którego charakteryzuje szybkość działania oraz wysoka skuteczność.

Produkt zabezpiecza komputer przed szeroką paletą zagrożeń rozprzestrzenianych wieloma kanałami jak komunikatory, poczta elektroniczna, a nawet strony internetowe. Istnieje również możliwość skanowania podczas bootowania systemu operacyjnego czy pobierania plików z sieci P2P.

Pomimo faktu, że rozwiązanie to dostępne jest za darmo, oferuje stałą ochronę w czasie rzeczywistym. Bazy danych aktualizowane są co 3-4 min, co gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo. Podczas instalacji użytkownik ma możliwość określenia, które składniki mają zostać zainstalowane lub pominięte. Oferowana jest wówczas dodatkowa ochrona przeglądarek jak Internet Explorer, Google Chrome czy Mozilla Firefox.

Nowy Avast! niesie ze sobą szereg istotnych usprawnień, chociażby z zakresu bezpieczeństwa sieci domowej. Od teraz program umożliwia przeprowadzanie skanowania całej sieci w poszukiwaniu jej słabych punktów, które mogą zostać wykorzystane przez zagrożenia. Analizowane są wówczas takie składniki jak ustawienia routera, status WiFi, stan podłączonych urządzeń, hasła fabryczne i inne.

Ciekawą funkcją jest Smart Scan, czyli moduł, który przeprowadza kompleksową analizę wszystkich części systemu przedstawiając pod koniec szczegółowy raport zawierający chociażby informacje na temat stanu sieci domowej czy konieczności aktualizacji zainstalowanych programów.

Całkowitą nowością w Avast! Free Antivirus jest także usługa SecureDNS niedopuszczająca do prób wyłudzeń bądź przechwytywania danych poprzez spreparowane strony internetowe. Do tego celu wykorzystywane są specjalnie przygotowane bezpieczne serwery.

Duży nacisk położono również na stworzenie możliwości uruchamiania poszczególnych procesów w wyizolowanym wirtualnym środowisku. Wszystko to za sprawą AVAST NG, czyli module, który pozwala na aktywowanie dowolnego procesu na maszynie wirtualnej, co gwarantuje brak interakcji z innymi działającymi w tle procesami.

rozwiń opis
Opinie użytkowników (3)
Gość
08 Kwiecień 2018 12:55
Używam avasta od ponad 10 lat i nie mam problemów z wirusami - bardzo dobry, prosty w obsłudze i ciągle rozwijany: jak chcesz płacić to ma dużo dodatkowych narzędzi, ale i darmowa wersja w zupełności w domu wystarczy.
Gość
13 Czerwiec 2017 13:39
Dobry bo za darmo :)
Gość
12 Marzec 2017 16:37
Avast free jest doprawdy średniej jakości antywirusem.
POKAŻ ()

Facebook