Instalki.pl » Programy » Windows » Bezpieczeństwo » antywirusy » Dr.Web 12.0.4.7191

Dr.Web

12.0.4.7191
antywirusy
Rozmiar:
292 MB
Aktualizacja:
21.09.2021
Producent:
Licencja:
Trial (testowa)
System:
Windows XP/Vista/7/8/10
Kategoria:
antywirusy
Ocena:
3.8
Oceń:
Pobrano:
41298 (50 w tym miesiącu)
Opis Dr.Web 12.0.4.7191
 
 

Dr.Web Anti-Virus zapewnia pełną, ochronę antywirusową komputera. Wszystkie potencjalnie niebezpieczne dla systemu pliki są skanowane w czasie rzeczywistym przez rezydentny monitor SpIDer Guard. Dane pobierane z internetu lub sieci lokalnej, kopiowane z dyskietek, płyt CD i innych nośników zostaną zapisane na dysku tylko jeżeli zezwoli na to SpIDer Guard.

Wiadomości poczty elektronicznej są testowane przez moduł SpIDer Mail jeszcze zanim trafią do skrzynki pocztowej. Zapora SpIDer Mail nie dopuści z kolei do tego, by przedostały się ukryte w archiwum wirusy, nawet te chronione hasłem.

Dr.Web nie tylko wykrywa i leczy wirusy w plikach, ale potrafi też usuwać wprowadzone przez wirusa zmiany w systemie i nie wymaga do tego żadnych dodatkowych programów, które miałyby być pobierane z internetu.

Najnowsze wydanie posiada wiele istotnych nowości i udoskonaleń działania istniejących już funkcji. Dotyczą one zarówno interfejsu użytkownika oraz sposobu zarządzania i konfiguracji. Szata graficzna i rozmieszczenie poszczególnych funckcji zostało całkowicie przemodelowane. Dodatkowo, wszelkie wprowadzane zmiany są na bieżąco zapisywane, a konfiguracja zajmuje tylko kilka sekund.

Dr. Web Security Space posiada zupełnie nowy moduł odpowiedzialny za zabezpieczanie plików przed ich utratą powstałą w wyniku działania wirusa. Nie mogło oczywiście zabraknąć narzędzia do wykonywania kopii zapasowych. Warto również wspomnieć o Kontroli Rodzicielskiej, ograniczającej dostęp dzieci do nieodpowiednich stron internetowych. Istnieje możliwość zablokowania również pojedynczych plików i folderów znajdujących się na dysku.

Ciekawym dodatkiem jest także funkcja Urządzenia, za pomocą której zablokujemy działanie poszczególnych urządzeń peryferyjnych jak drukarka czy kamerka internetowa. Za jej pomocą możemy nawet wyłączyć transfer danych i ograniczyć dostęp do nośników wymiennych.

W najnowszej odsłonie Dr. Web Security Space udoskonalono sposób zarządzania plikami znajdującymi się w kwarantannie. W razie potrzeby użytkownik ma możliwość ich dowolnego usuwania a nawet przywracania.


Dr.Web posiada następujące składniki:
  • Dr. Web scanner - skanuje na żądanie użytkownika wybrane obiekty, pamięć, pliki startowe i procesy.
  • SpIDer Guard - monitor antywirusowy testujący w czasie rzeczywistym otwierane pliki i blokującym dostęp do niebezpiecznych obiektów.
  • SpIDer Mail - skanuje w czasie rzeczywistym wiadomości odbierane za pomocą protokołu PO3 i wysyłane za pomocą protokołu SMTP.
  • Dr. Web command line scanner - skanuje na żądanie użytkownika wybrane obiekty, pamięć, pliki startowe i procesy.
  • Automatyczna aktualizacja - pobiera uaktualnienia baz sygnatur wirusów i modułów programów.
  • Scheduler - pozwala planować regularne zadania aktualizacji baz sygnatur wirusów i skanowania plików komputera.
rozwiń opis
Opinie użytkowników (1)
Gość
20 Listopad 2018 13:23
W nowym wydaniu program wygląda super i tak samo super działa. Szkoda tylko, że producent nie zadbał o polskie tłumaczenie. Zamieszczony screen pochodzi prawdopodobnie z wersji 11 lub 11.5.
POKAŻ ()

Facebook