Instalki.pl » Programy » Windows » Dom » akcesoria » Cliper 2.0

Cliper

2.0
akcesoria
Rozmiar:
1.9 MB
Aktualizacja:
15.10.2010
Licencja:
Adware
System:
Windows XP
Kategoria:
akcesoria
Ocena:
0
Oceń:
Pobrano:
3230 (13 w tym miesiącu)
Opis Cliper 2.0
 
 
CLIPER jest programem który pomaga w organizacji i skróceniu czasu poświęconego na dostęp do informacji potrzebnych w pracy, sprawdzanie skrzynek pocztowych, przeglądanie często odwiedzanych stron w poszukiwaniu zmian, zapisywanie notatek na kartkach, które zalegają tygodniami wokół komputera, organizowanie czasu oraz pracy z kalendarzem.

Główny nacisk został położony na wygodę pracy oraz, a przede wszystkim na to aby ustalone przez użytkownika zadania odbywały się tak by nie przeszkadzały mu w wykonywaniu głównych czynności.
Ze względu na to, CLIPER charakteryzuje się kilkoma ważnymi cechami:

1. Program uruchamia się automatycznie przy starcie systemu, więc nie trzeba za każdym razem pamiętać o jego uruchomieniu.

2. Program rezyduje w pasku zadań koło zegarka, co pozwala na szybki dostęp do danych a jednocześnie nie zajmuje niepotrzebnie miejsca na pasku gdzie znajdują się okna uruchomionych aplikacji.

3. Wszystkie zadania CLIPER wykonuje "w tle" co nie zatrzymuje działania komputera, dzięki czemu nie ma konieczności przerwania wykonywanych zadań. Jest to o tyle istotne, że z takich czynności jak np. monitorowanie poczty użytkownik jest w 100% zwolniony.

Zakładki w głównym oknie programu nazywamy modułami.
Moduły są podstawowymi elementami CLIPERA. Każdy moduł to oddzielna zakładka w programie. To właśnie dzięki nim CLIPER wykonuje zadania pomocne użytkownikowi. Każdy moduł pracuje niezależnie co pozwala użytkownikowi wybrać z których narzędzi, które oferuje CLIPER, chce korzystać. Wszytkie opisane tutaj moduły dostępne są w wersji 2.0.

Radio/TV
Moduł służący do słuchania internetowego radia oraz oglądania internetowej telewizji. Udostępniony jest spis parudziesięciu stacji radiowych i telewizyjnych z kraju i zagranicy. Do działania modulu potrzebny jest zainstalowany windows media player 9.0 lub nowszy

Kalendarz
Jest to podręczny kalendarz służący do zapisywania notatek i poźniejszym o nich informowaniu. Użytkownik może wybierać pomiędzy widokami: ogólnym (gdzie widzimy poszczególne miesiące) i tygodniowym oraz szczegółowo obejrzeć plan każdego dnia. Dzięki modułowi kalendarz, użytkownik ma możliwość korzystania z elektronicznego kalendarza przypominającego o wszelkich zdarzeniach. Prosta i elastyczna nawigacja pozwala na szybkie przemieszczanie się pomiędzy miesiącami a nawet latami. Po wprowadzeniu notatki program powiadomi o niej wyświetlając okno na ekranie użytkownika. Jedną z zalet modułu jest to, że użytkownik nie musi mieć otwartego głównego okna programu aby okno z powiadominiem zostało wyświetlone. To narzędzie jest szczególnie przydatne osobom, dla których ważna jest sprawna organizacja czasu pracy.

Notatki
Bardzo często zdarza się, że podczas pracy przy komputerze trzeba zapisać krótkie informacje które po pewnym czasie stają się niepotrzebne. Do tej pory użytkownicy używali tradycyjnych metody zapisując informację na katrkach lub karteczkach typu Post-It. Moduł notatki służy do zoptymalizowania właśnie tej czynności. Teraz jeśli chcemy zapisać podręczną informację można użyć do tego celu modułu Notatki. Wystarczy z menu poręcznego CLIPERa wybrać opcję "Nowa notatka" lub wybrać kombinację ALT+prawy klawisz myszy. Na ekranie pojawi się okienko nowej notatki gotowej do użycia. Ponieważ okienka notatek są wyświetlane zawsze ponad wszytkimi innymi okami w systemie, nie ma obawy o to, że notatka zostanie przysłonięta przez inne okno. Gdy system wymaga ponownego uruchomienia, notatki po starcie systemu pojawią się w tych samych miejscach gdzie występowały przed jego zamknęciem. Kolejną przydatną funkcją jest zapisywanie notatek. Każda treść wprowadzona do systemu może zostać zapisana do późniejszego wykorzystania. Wtedy w głównym oknie programu pojawia się w liście po lewej stronie okna z datą zapisu. Jeśli chcemy ponownie umieścić daną informację na pulpicie wystarczy wybrać odpowiednią funkcję z podręcznego paska narzędzi. Jednocześnie, po zarejestrowaniu się w głónej bazie danych serwera, możliwe jest przesyłanie zapisanych notatek pomiędzy użytkownikami CLIPERa. Moduł "Notatki" szczególnie pomocny jest użytkonikom, którzy zmuszeni są do zapisywania podręcznych informacji o krótkim okresie ważności.

Poczta
Coraz częściej niechciana poczta lub oferty nieznanych firm wysyłane masowo na skrzynki e-mail stają się zmorą osób korzystających z tej formy komunikacji. Aby ułatwić pracę i zabezpieczyć Państwa przez tego typu działaniami zawarliśmy w CLIPERZE moduł "Poczta". Jest to narzędzie pozwalające na podglądnięcie wiadomości e-mail jeszcze przed sciągnięciem ich na swój komputer oraz ewentualne usunięcie niechcianych wiadomości. Dzięki temu mamy pewność jaką pocztę ściągamy i że jest to poczta przez nas akceptowana. Kolejną przydatną funkcją jest to, że nie musimy mieć włączonego programu pocztowego przez cały czas działania komputera co w większości przypadków, a zwłaszcza u osób intensywnie wykorzystujących komputer jest mocno uciążliwe. CLIPER sam monitoruje skrzynki użytkownika i powiadamia gdy nowa wiadomość znajduje się na serwerze. Dopiero wtedy możemy uruchomić program pocztowy, mając pewność że nasza skrzynka nie jest pusta. Aby ułatwić pracę i odciążyć od częstego przeglądania i usuwania niechciany wiadomości wprowadziliśmy podręczną listę antyspamową. Jeżeli nadawca, temat lub serwer wysyłający daną wiadomość zostanie dodany do takiej listy będzie automatycznie usuwał taką wiadomość z serwera dopóki użytkownik nie zmieni ustawień listy spamowej. Należy pamiętać, że moduł "poczta" nie zastępuje programu pocztowego. Jest to moduł który jedynie monitoruje czy nie nadeszła nowa poczta i zabezpiecza skrzynkę pocztową przed niechcianymi wiadomościami. Moduł "Poczta" jest uzupełnieniem programów pocztowych który zwalnia użytkownika od ciągłego sprawdzania i przeglądania skrzynki.

Skaner www
Zwyczajem stało się już codzienne przeglądanie ulubionych stron www w poszukiwaniu nowości lub uaktualnionych danych. Zajmuje to w większości przypadków nawet paredziesiąt minut dziennie. Skaner www automatyzuje te czynności. Po wprowadzeniu adresu strony skaner cyklicznie ładuje wątki aktualności z wybranych serwisów. Moduł działa w oparciu o format rss, który zyskuje coraz większą popularność. RSS - Really Simple Syndication (Bardzo Prosta Syndykacja) to oparty na XML-u format dystrybucji treści umożliwiający umieszczanie wiadomości na niezależnych stronach internetowych. Jeżeli nie znamy adresu pod którym znajduję się plik odpowiedzialny za wyświetlenie aktualności na stronie, możemy skorzystać z bazy danych CLIPERA która udostępnia najpopularniejsze polskie serwisy internetowe. Skaner www może zaoszczędzić wiele cennego czasu, który poświęcamy na przechodzenie ze strony na stronę w poszukiwaniu nowości.


Uwaga!
- Do działania modulu Radio/TV potrzebny jest zainstalowany Windows Media Player 9.0 lub nowszy.

- Aplikacja wymaga zainstalowanych w systemie bibliotek .NET Framework w wersji 2.0 lub nowszej
rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook