Instalki.pl » Programy » Mac OS X » Narzędzia » wirtualizacja » VirtualBox 7.0.8

VirtualBox

7.0.8
wirtualizacja
POBIERZ TERAZ
Rozmiar:
151 MB
Aktualizacja:
18.04.2023
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Mac OS X
Kategoria:
wirtualizacja
Ocena:
3
Oceń:
Pobrano:
6062 (9 w tym miesiącu)
Opis VirtualBox 7.0.8
 
 
VirtualBox to profesjonalne i obecnie najpopularniejsze narzędzie do obsługi maszyn wirtualnych. Oprogramowanie jest dostępne na licencji GPL i rozwijane przez społeczność.

Korzystając z VirtualBox możemy stworzyć na swoim komputerze wirtualny system operacyjny, który może służyć jako środowisko do pracy lub narzędzie do testowania oprogramowania i innych elementów systemu operacyjnego. W programie możemy emulować różne wersje wirtualnych systemów – w tym między innymi DOS, Windows (95, 98, NT, 2000, XP, Server 2003, Vista, 7 i 8), a także Linux, OpenBSD, Solaris, Netware czy FreeBSD.

Na szczególną uwagę zasługuje wbudowany kreator konfiguracyjny, za pomocą którego w prosty i wygodny sposób stworzymy dowolny, wirtualny system operacyjny. Podczas tworzenia takiej maszyny, użytkownik ustala nazwę i rodzaj systemu, ilość pamięci RAM oraz pojemność wirtualnego dysku twardego (opcjonalnie). Natomiast w ustawieniach programu można ręcznie dostosować pozostałe opcje i funkcje, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania wirtualnego systemu. Warto tu wymienić m.in.: ustawienie ilości rdzeni procesora, włączenie/wyłączenie akceleracji sprzętowej GPU, włączenie/wyłączenie złącza USB, a nawet dostosowanie obrazu wideo i pozostałych ustawień związanych z dźwiękiem i połączeniem sieciowym.
rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook