Instalki.pl » Programy » Mac OS X » Firma » rozliczenia podatkowe » e-pity Płatnika 2022 15.3.4

e-pity Płatnika

2022 15.3.4
rozliczenia podatkowe
Rozmiar:
13 MB
Aktualizacja:
19.01.2023
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Mac OS X
Ocena:
0
Oceń:
Pobrano:
2336 (12 w tym miesiącu)
Opis e-pity Płatnika 2022 15.3.4
 
 
e-pity Płatnika to przyjazne narzędzie do obsługi wszystkich czynności związanych z PIT-ami pracowników - od ich wygodnego przygotowania, poprzez elektroniczną wysyłkę do urzędów skarbowych, aż po ekspresowe doręczenie pracownikom formularzy za pośrednictwem serwisu Odbierz-PIT.pl.

PIT-11 - prościej niż myślisz

W tym roku pracodawca ma obowiązek dostarczyć PIT-11 do urzędu wyłącznie w formie elektronicznej. W najnowszej wersji programu e-pity Płatnika udostępniamy aktualnie obowiązujące wzory deklaracji PIT za 2021 i 2022 rok podatkowy. Na podstawie danych pracowników, wczytanych do programu e-pity Płatnika, w prosty sposób wystawisz: PIT-11, PIT-8C, PIT-4R, PIT-8AR, IFT-1, IFT-1R oraz wiele innych deklaracji i informacji podatkowych. Zachęcamy do korzystania z kreatorów PIT-11 i PIT-4R lub wypełniania formularzy na podglądzie aktywnych deklaracji. Jeśli aplikacja e-pity Płatnika uruchomiona zostanie na tym samym komputerze co rok temu, program pozwoli stworzyć nową bazę z danymi firm i pracowników do rozliczeń za kolejny rok podatkowy, a jednocześnie zachowa wszystkie wcześniejsze dane wraz z deklaracjami rozliczonymi w poprzednim roku podatkowym. W trosce o bezpieczeństwo, aplikacja cały czas będzie weryfikować poprawność przygotowywanych druków, a także informować na jakim etapie prac aktualnie się znajdujemy.

Cenną funkcją jest etykietowanie (tagowanie), działań na formularzach oraz procesów związanych z obsługą konkretnych deklaracji. Kolorowe etykiety, nie tylko przejrzyście zaprezentują statusy konkretnych dokumentów, ale także usprawnią ich filtrowanie czy grupowanie.

W programie e-pity Płatnika przygotowane deklaracje bezpiecznie wyślesz do urzędu skarbowego za pośrednictwem systemu e-Deklaracje. Jeśli posiadacie Państwo zakupiony kwalifikowany e-podpis i został on zarejestrowany w systemie Windows na Państwa komputerze, Program e-pity PłatnikaR automatycznie wykryje go i wyświetli w oknie wysyłania. Płatnik będący osobą fizyczną może skorzystać również z uwierzytelnienia procesu wysyłki danymi autoryzującymi z kwotą przychodu podatnika z deklaracji PIT składanej w ubiegłym roku. Przypominamy, że program pozwala również na zbiorcze przesyłanie PIT-ów przez Uniwersalną Bramkę Dokumentów (UBD), przekazując do systemu e-Deklaracje do 20 tys. formularzy PIT-11, PIT-8C w ramach jednej wysyłanej paczki dokumentów. Aplikacja wyświetla na ekranie każdy kolejny status jaki otrzymują deklaracje przetwarzane na serwerach Ministerstwa Finansów i potwierdza prawidłowe dostarczenie plików Urzędowym Poświadczeniem Odbioru (UPO)..

Udostępnij PIT-y pracownikom na Odbierz-PIT.pl

PIT-11 dla większości podatników pracujących na umowę o pracę, umowę zlecenie lub umowę o dzieło, jest podstawowym dokumentem do przygotowania rocznych deklaracji podatkowych takich jak PIT-36 czy PIT-37. Z niego pobierają najważniejsze informacje, w tym przede wszystkim dane o przychodach, kosztach, zaliczkach na podatek i składkach ZUS odprowadzonych przez płatnika. W trosce o komfort i wygodę pracowników, każdego roku udostępniamy również serwis Odbierz-Pit.pl, z którego podatnicy bez problemu mogą pobrać swoje deklaracje przygotowane w programie e-pity Płatnika. Płatnicy wystawiający deklaracje pracowników (t.j. PIT-11, PIT-8C, ZUS IROU, ZUS IMOU, ZUS RMUA) mogą wygodnie wysłać elektronicznie do pracowników za pośrednictwem systemu Odbierz-PIT.pl, informując ich o możliwości pobrania tych formularzy mailem lub sms-em - bez kosztów przesyłek pocztowych i opłat - jednocześnie otrzymując z systemu automatycznie potwierdzenie odbioru wysłanej pracownikowi deklaracji sprawnie i komfortowo. W razie kłopotów z odebraniem PIT przez pracownika, Pracodawca może również dostarczyć deklarację ponownie, wysyłając powiadomienie pracownikowi na inny wskazany przez niego adres mailowy lub na telefon za pośrednictwem wiadomości SMS.

Importy i roczne PIT-y

Aplikacja e-pity Płatnika umożliwia import danych podatników z pliku w formacie excel lub CSV a także automatycznie wczytuje dane firmy lub dane osobowe podatników z takich programów jak Płatnik, e-Deklaracje desktop, Optima, IPS, e-pity, enova365, Druki Gofin, InsERT GT oraz PIT Format. Program umożliwia również zaimportowanie gotowych wypełnionych deklaracji PIT zapisanych w plikach XML e-Deklaracji, utworzonych w zewnętrznych systemach kadrowo-płacowych. Dodatkowo na podstawie wcześniej wypełnionej i zapisanej w programie deklaracji PIT-11 czy PIT-8C Program e-pity Płatnika pozwala automatycznie wygenerować PIT-a rocznego dla pracownika np. PIT-37 lub PIT-36.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook