Instalki.pl » Programy » Mac OS X » Internet » przeglądarki www » Opera 99.0.4788.65

Opera

99.0.4788.65
przeglądarki www
POBIERZ TERAZ
Rozmiar:
192 MB
Aktualizacja:
07.06.2023
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Mac OS X
Kategoria:
przeglądarki www
Ocena:
3
Oceń:
Pobrano:
14512 (34 w tym miesiącu)
Opis Opera 99.0.4788.65
 
 

Opera łączy w sobie elegancki design z nowoczesnymi technologiami. Norweska przeglądarka przez wielu uznawana za najbardziej zaawansowaną aplikację w swojej kategorii zawiera wszystkie niezbędne funkcje do codziennego korzystania z Internetu.

Opera zużywa znacznie mniej mocy obliczeniowej niż inne przeglądarki, a blokowanie reklam pomaga szybszym ładowaniu się stron internetowych. Jedną z najważniejszych funkcji jest wbudowana funkcja VPN (bezpłatna!) która ochroni prywatność użytkownika.

Opera posiada nową technologię zarządzania kartami - strony można grupować czy układać w stosy. Podobnie jak Mozilla, postanowiła ułatwić użytkownikom zarządzanie aktywnymi kartami. Aby uporządkować bałagan panujący na pasku kart wprowadzono możliwość grupowania. Wystarczy przyciągnąć wybraną kartę na inną, a utworzą one grupę. W ten sposób można łączyć strony o podobnej tematyce lub według innego preferowanego schematu.

W Operze znajdziemy wbudowane komunikatory oraz serwisy społecznościowe ulokowane na pasku po lewej stronie przeglądarki. Wbudowana blokada reklam chroni przed zalewem internetowych ogłoszeń. Blokuje również próby wykorzystania urządzenia do kopania kryptowalut i przyspiesza ładowanie stron. To przeglądarka-ninja.

Opera oferuje sprawny dostęp do świata muzyki i podcastów, Łatwe wykonywanie, edycja i udostępnianie zrzutów witryn internetowych czy automatyczne przeliczanie stref czasowych, walut i jednostek miary.

W przeglądarce zaimplementowano też sztuczną inteligencję - AI Prompts oraz popularne usługi oparte na GPT: ChatGPT oraz ChatSonic. O ile o odrabiającym zadania domowe i zdolnym do innych ciekawych interakcji ChatGPT słyszał już każdy, a ChatSonic jest po prostu jego alternatywą, to grzech nie poświęcić nieco uwagi AI Prompts. AI Prompts dostępna bezpośrednio z paska adresowego lub zaznaczenia elementu tekstowego na dowolnej stronie internetowej pozwala szybko skracać lub streszczać artykuły, generować tweety lub prosić o dodatkowe informacje na podstawie zaznaczonego tekstu. Natomiast, ChatGPT i ChatSonic dostępne są z kolei w pasku bocznym przeglądarki. Da się je wykorzystywać do tych samych oraz wielu innych zastosowań. Jak to chatboty, mogą pomagać z tłumaczeniami, pisać opowiadania, wchodzić w dialogi, odpowiadać na zapytania, a ChatSonic może nawet generować obrazy.

Warto też wspomnieć o wbudowanej usłudze VOD - Loomi.TV, która pozwala oglądać filmy, również z komentarzami autorstwa znanych influencerów, dziennikarzy i krytyków. Loomi.tv to także interaktywne quizy oraz możliwość wspólnego oglądania hitów kinowych z poziomu przeglądarki. W serwisie nie brakuje recenzji i komentarzy innych użytkowników.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook