Instalki.pl » Programy » Mac OS X » Internet » przeglądarki www » Mozilla Firefox 93.0

Mozilla Firefox

93.0
przeglądarki www
POBIERZ TERAZ
Rozmiar:
126 MB
Aktualizacja:
04.10.2021
Licencja:
Mozilla Public License (MPL)
System:
Mac OS X
Kategoria:
przeglądarki www
Ocena:
4.3
Oceń:
Pobrano:
31101 (170 w tym miesiącu)
Opis Mozilla Firefox 93.0
 
 
Firefox (zwany również Firefox Quantum) to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych. Przeglądarka jest dostępna w 32 i 64-bitowej wersji! Firefox oparty został na najnowszym silniku zwanym Quantum, który dwukrotnie szybciej wyświetla strony internetowe w porównaniu do konkurencyjnych witryn, a także wyróżnia się nawet 30% mniejszym zapotrzebowaniem na pamięć RAM.

Firefox Quantum został zaprojektowany całkowicie od zera przy wykorzystaniu języka programowania Rust. Nowa architektura umożliwia wykorzystywanie wszystkich rdzeni procesora w zależności od wykonywanych operacji. Przeglądarka otrzymała nowy interfejs. Poza szeregiem zmian w algorytmie, wprowadzono interfejs Photon UI z nowym paskiem narzędzi oraz połączonym polem adresu i wyszukiwania, wzorowanym na Chrome.

Zupełną nowością jest biblioteka, znajdująca się w pasku narzędzi. Są w niej gromadzone odwiedzone i zachowane elementy – historia przeglądania, zakładki, lista z aplikacji Pocket oraz synchronizowane karty. Jest też specjalny tryb czytania, który poprawia czytelność artykułów. Użytkownik może zmieniać w nim czcionkę, zwiększać lub zmniejszać odstępy pomiędzy słowami i wierszami, jak również wybrać jeden z trzech motywów – jasny, ciemny, sepia.


Uwaga:
Na liście rozwijanej znajdziecie testową wersję Firefox Beta, 64-bitową wersję Firefox Developer Editioni Firefox Nightly

rozwiń opis
Opinie użytkowników (1)
Gość
18 Luty 2020 22:40
Od wersji 68, to najlepsza przeglądarka!
POKAŻ ()

Facebook