Instalki.pl » Programy » Mac OS X » Grafika » projektowanie CAD » FreeCAD 0.20.1

FreeCAD

0.20.1
projektowanie CAD
Rozmiar:
979 MB
Aktualizacja:
05.12.2022
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Mac OS X
Kategoria:
projektowanie CAD
Ocena:
4.5
Oceń:
Pobrano:
1417 (51 w tym miesiącu)
Opis FreeCAD 0.20.1
 
 
FreeCAD to darmowy i prosty w obsłudze program typu CAD, oparty na cechach parametrycznych i oferujący ogromne możliwości podczas projektowania obiektów zarówno dwuwymiarowych, jak i również trójwymiarowych.

FreeCAD to interesujące narzędzie dla początkujących architektów, dzięki tej aplikacji można dużo się nauczyć w projektowaniu CAD. Program pozwoli postawić pierwsze kroki w geometrii, kinematyce, dynamice, mechanice i fizyce. Projekty tworzone w programie mogą składać się z wielu elementów, a każdemu z nich można opisać strukturę aby poznać siły działające na poszczególne części w stymulatorze ruchu.

Modelowanie parametryczne umożliwia proste modyfikowanie swoich projektów, poprzez cofanie się do poprzednich wykonanych operacji (historii modelu) i dokonywania zmiany w poszczególnych parametrach tworzonego projektu.

W programie możemy szkicować rysunki 2D z ograniczona geometrią i następnie wykorzystywać te projekty graficzne jako podstawy do budowania innych obiektów. Zawiera wiele przydatnych komponentów do dostosowywania wymiarów czy wyodrębniania szczegółów projektu z modeli 3D.

Odczytuje formaty STEP, IGES, STL, SVG, DXF, OBJ, IFC i DAE.
rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook