Instalki.pl » Programy » Mac OS X » Narzędzia » programowanie » IntelliJ IDEA Community Edition 2022.3.3

IntelliJ IDEA Community Edition

2022.3.3
programowanie
Rozmiar:
798 MB
Aktualizacja:
22.03.2023
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Mac OS X
Kategoria:
programowanie
Ocena:
0
Oceń:
Pobrano:
927 (15 w tym miesiącu)
Opis IntelliJ IDEA Community Edition 2022.3.3
 
 

IntelliJ IDEA Community Edition jest całkowicie bezpłatną odmianą środowiska programistycznego IntelliJ IDEA, umożliwiającą tworzenie oprogramowania w językach Java, Scala i Groovy.

Środowisko wyposażono w bardzo bogatą paletę narzędzi pozwalających na komfortowe tworzenie kodu oraz późniejszej jego edycji. Program integruje w sobie chociażby kolorowanie składni, mechanizm autouzupełniania, refaktoringu. Nie zabrakło także zintegrowanego systemu kontroli wersji wspierającego CVS, Mercurial, Clojure a nawet Git.

Wytwarzanie aplikacji o wyjątkowym i unikalnym interfejsie graficznym odbywa się za pomocą prostych w obsłudze kreatorów, które bazują na bibliotece Swing. Środowisko posiada również frameworki jak Junit czy TestNG, które są nieocenioną pomocą przy testowaniu projektów.

Jako, że jest to edycja darmowa, nie posiada wsparcia dla Java Enterprise Edition (JSP, JPA, EJB i innych) czy języków programowania jak Ruby, PHP czy JavaScript. Próżno szukać również edytora schematów UML czy narzędzi do obsługi baz danych w tym SQL Editor.
Uwaga:

Różnice pomiędzy wersją darmową a płatną, znajdziecie na oficjalnej stronie producenta.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook