AlDente

1.19.2
narzędzia systemowe
Rozmiar:
5 MB
Aktualizacja:
28.11.2022
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Mac OS X
Ocena:
5
Oceń:
Pobrano:
75 (60 w tym miesiącu)
Opis AlDente 1.19.2
 
 

AlDente to narzędzi systemowe, które przedłuży żywotność baterii w komputerze MacBook (Air, Pro itp).

Akumulatory litowo-jonowe (takie jak w MacBooku) działają najdłużej, gdy są naładowane w przedziale 20% do 80%. Utrzymanie baterii na 100% przez większość czasu znacznie skróci żywotność baterii MacBooka, a wymiana starej baterii jest nie tylko szkodliwa dla środowiska, ale także bardzo kosztowna. W tym wypadku, zalecamy instalację programu AlDente, za pomocą którego możemy ustawić odpowiedni limit ładowania aby wydłużyć żywotność baterii w komputerze.

W programie znajdziemy dodatkowe funkcje do ochrony przed ciepłem czy specjalny tryb kalibracji - które przedłużą żywotność baterii.

Ładowanie baterii, gdy jej temperatura jest wysoka, powoduje szybszą degradację baterii. Po włączeniu ochrony cieplnej ładowanie zatrzyma się automatycznie, gdy temperatura baterii będzie zbyt wysoka..

Ponadto program pokazuje istotne ikony statusu baterii w czasie rzeczywistym. Dzięki temu możemy na żywo śledzić co się dzieje w danej chwili z baterią

Wersja darmowa posiada liczne ograniczenia. Różnice pomiędzy wersją darmową a płatną, znajdziemy na oficjalnej stronie producenta.

 

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook