Calibre

6.20.0
katalogowanie zbiorów
Rozmiar:
274 MB
Aktualizacja:
09.06.2023
Producent:
Licencja:
GNU GPL
System:
Mac OS X
Ocena:
5
Oceń:
Pobrano:
7136 (7 w tym miesiącu)
Opis Calibre 6.20.0
 
 
Calibre to darmowa i wieloplatformowa aplikacja do zarządzania książkami elektronicznymi w systemie Windows, macOS i Linux.

Program Calibre jest potężnym i niezwykle rozbudowanym programem, za pomocą którego zrobimy niemal wszystko - co jest związane z książkami elektronicznymi. Przede wszystkim Calibre synchronizuje ebooki pomiędzy różnymi urządzeniami i czytnikami, konwertuje książki do popularnych formatów (MOBI, EPUB, HTML, TXT, PDB, PDF, AZW3, RB, RTF itd), edytuje metadane i pobiera nowe, istotne informacje o książkach z internetu. Oprócz tego, może służyć jako czytnik książek elektronicznych, a także narzędzie do zarządzania i segregowania własnej biblioteki.

Umożliwia przeprowadzenie analizy struktury dokumentu oraz dokonanie jego podziału na poszczególne rozdziały i utworzenie spisu treści. Do własnej bbilioteki Calibre możemy dodawać ebooki z dysku twardego (wyszukując pliki w folderach lub w spakowanych plikach ZIP, RAR), a nawet pobierać ksiażki z internetowej sklepów Amazon, SONY Reader, Empik itp.

Dużym plusem programu jest jego interfejs, który może być dowolnie modyfkowany i dostosowany według potrzeb użytkownika. Możemy w nim zmienić wiele aspektów samego wyglądu a także dostosować jeden z trzech wbudowanych trybów widoku naszej biblioteki. Dzięki temu przegladanie własnej kolekcji e-booków będzie niezwykle wygodne i czytelne. Nie zabrakło w nim dokładnych szczegółowych informacji o danej książce jak okładka, tytuł, opis, tagi czy informacje techniczne o samym pliku.

Kolejnym atutem programu jest pobieranie, modyfikowanie i zarządzanie metadanymi książek w naszej kolekcji. Możemy pobierać pełne dane o ebooku z internetu, edytować i tworzyć nowe metadane. Możemy także skorzystać z zaawansowanych funkcji wyszukiwania i sortowania, które wykorzystują tagi, autorów, komentarze i nie tylko. W ten sposób znajdziemy książkę w kilka sekund.

Calibre obsługuje prawie każdy czytnik e-booków i jest kompatybilny z większą ilością dostępnych an rynku urządzeń. Możemy przenieść swoje e-booki z jednego urządzenia na drugie w kilka sekund, bezprzewodowo lub za pomocą kabla. I nie potrzebujemy do tego żadnych dodatkowych narzędzi. caliber wyśle ​​najlepszy format pliku dla twojego urządzenia, automatycznie konwertując go w razie potrzeby.

Calibre może konwertować dziesiątki typów plików. Bez względu na to, skąd wzieliśmy e-booka, będzie on gotowy na nasze urządzenie w mgnieniu oka. Podczas konwersji możemy również automatycznie zmienić styl książki, utworzyć spis treści lub poprawić interpunkcję i marginesy. Calibre sam wykryje również format, który najlepiej pasuje do naszego urządzenia.

Program posiada wbudowaną przeglądarkę e-booków, która może wyświetlać wszystkie najważniejsze formaty e-booków. Posiada pełne wsparcie dla spisu treści, podświetlania, zakładek, CSS, czytania na głos, trybu referencyjnego, drukowania, wyszukiwania, kopiowania, widoku wielostronicowego, czcionek osadzonych itp.

 

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook