Instalki.pl » Programy » Mac OS X » Firma » fakturowanie » FakturaLight 31

FakturaLight

31
fakturowanie
Rozmiar:
20.8 MB
Aktualizacja:
10.01.2020
Producent:
Licencja:
Demo
System:
Mac OS X
Kategoria:
fakturowanie
Ocena:
0
Oceń:
Pobrano:
471 (11 w tym miesiącu)
Opis FakturaLight 31
 
 

FakturaLight to desktopowy program do wystawiania faktur i innych dokumentów sprzedażowych. Szybkie działanie oraz intuicyjny i prosty interface oddają istotę nazwy. Oprogramowanie dedykowane dla małych i średnich firm.

Możliwości programu

Program pozwala sporządzić klasyczne faktury VAT, odwrotne obciążenie, zwolnienie albo nie podlega. VAT ustala się dowolną metodą wyliczając od ceny netto, brutto a także dla każdego produktu indywidualnie. Za pomocą programu można także przygotować faktury proforma, marże różne rodzaje oraz faktury zaliczkowe i końcową. Wystawić można także faktury w walutach obcych z obliczaniem podatku w walucie polskiej.

Oddano również do dyspozycji użytkownika kartotekę produktów z możliwością ustalenia waluty lub rabatów.

Co więcej program umożliwia pojedynczy lub seryjny wydruk faktury, zapis do pliku pdf lub mailową wysyłkę poprzez wbudowanego klienta poczty. Należy w tym celu zaznaczyć wszystkie dokumenty do druku lub do wysyłki a następnie wybrać odpowiednią opcję w głównym oknie programu. Użytkownik ma także możliwość utworzenia szablonu tematu oraz treści wysyłanych wiadomości.

Użytkownik w dowolny sposób zarządza numeracją, definiując typ oznakowania faktury. Szablon może zawierać oznaczenie magazynu, sklepu czy usługi z rozbiciem na miesiąc lub rok. W dowolnym momencie można zmienić format lub korzystać z kilku wzorów jednocześnie.

Każda nieopłacona faktura jest na liście oznaczona, natomiast informacja o przeterminowanych płatnościach wyświetlana jest innym kolorem w kolumnie do zapłaty oraz w podsumowaniu.

 

Dyskretna pomoc

 

  • W błyskawiczny sposób fakturę można wystawić z proformy, zamówienia lub sklonować już istniejącą
  • Dane kontrahenta można zaciągnąć z bazy GUS
  • Kurs waluty obcej pobierany jest automatycznie zgodnie z przepisami na podstawie daty wystawienia
  • Nowi kontrahenci wpisywani na dokumentach są od razu dodawani do bazy
  • Po wpisaniu kodu pocztowego uzupełnia się pozycja miasto
  • Zapamiętywany jest ostatnio używany filtr, data, typ płatności, numer konta oraz rodzaj dokumentu, np. procedura marży

 

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook