Instalki.pl » Programy » Mac OS X » Biuro » edytory tekstów » CotEditor 4.5.1

CotEditor

4.5.1
edytory tekstów
Rozmiar:
10 MB
Aktualizacja:
18.03.2023
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Mac OS X
Kategoria:
edytory tekstów
Ocena:
5
Oceń:
Pobrano:
94 (17 w tym miesiącu)
Opis CotEditor 4.5.1
 
 

CotEditor to bezpłatny edytor tekstu, stworzony z myślą o systemie macOS. Stanowi doskonałą alternatywę dla edytora Notepad++, dostępnego wyłącznie dla komputerów z Windowsem.

Edytor działa sprawnie i uruchamia się niezwykle szybko. Możemy błyskawicznie w nim napisać dowolny tekst oraz tworzyć i edytować kod źródłowy w języku HTML, PHP, Markdown, Ruby czy Python. Obsługuje ponad 50 języków programowania.

CotEditor posiada wiele przydatnych funkcji w tym podświetlanie składni czy kolorowanie tekstu dla różnych języków programowania.

Nie zawiera skomplikowanych opcji konfiguracyjnych. Możemy w nim w prosty sposób dostosować wyświetlanie treści według własnej preferencji - w tym definicje składni i motywy.

Oprócz tego, CotEditor automatycznie tworzy kopie zapasowe wszystkich dokumentów podczas edycji. Ponadto, możemy wyodrębnić określone linie z predefiniowaną składnią i następnie można przejść do odpowiedniej linii.

Stworzymy też własne makro w swoim ulubionym języku, niezależnie od tego, czy jest to Python, Ruby, Perl, PHP, powłoka UNIX, AppleScript czy JavaScript. Sprawdzimy i wyświetl listę znaków w dokumencie, które nie mogą zostać przekształcone w żądane kodowanie.

Aplikacja jest kompatybilna z systemem macOS w wersji 12.0 lub nowszym.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook