Instalki.pl » Programy » Mac OS X » Bezpieczeństwo » antywirusy » AVG LinkScanner 12.0.1815

AVG LinkScanner

12.0.1815
antywirusy
Rozmiar:
22.24 MB
Aktualizacja:
02.01.2014
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Mac OS X
Kategoria:
antywirusy
Ocena:
0
Oceń:
Pobrano:
2332 (8 w tym miesiącu)
Opis AVG LinkScanner 12.0.1815
 
 

AVG LinkScanner stanowi dodatkową warstwę ochrony w czasie rzeczywistym, wspierającą zainstalowane oprogramowanie zabezpieczające. LinkScanner sprawdza stronę internetową znajdującą się pod danym linkiem lub adresem internetowym wpisanym w przeglądarkę i analizuje, czy strona ukrywa zagrożenie. Jeśli tak, AVG LinkScanner powstrzymuje użytkownika przed pobraniem danej strony. Oznacza to, że po raz pierwszy użytkownicy wiedzą, czy kliknięcie na dany link jest bezpieczne w jedynym momencie, w którym ma to znaczenie - zanim zdecydują się to zrobić.

AVG LinkScanner sprawdza również wyniki wyszukiwania w Google, Yahoo! oraz MSN. Podczas każdorazowego korzystania z tych silników, użytkownicy otrzymają ranking bezpieczeństwa wszystkich "organicznych" wyników wyszukiwania. Ponadto AVG LinkScanner przeskanuje wszystkie zakładki oraz linki zawarte w wiadomościach przesyłanych przez komunikatory czy e-maile, zanim użytkownicy zdecydują się je otworzyć.

Unikalna umiejętność AVG LinkScannera - analizowania linków w czasie rzeczywistym - pozwala AVG dostarczać o wiele dokładniejszą i bardziej trafną ochronę niż inne rozwiązania bezpiecznego wyszukiwania. Sprawdzenie bezpieczeństwa strony dokładnie w momencie, w którym użytkownik zamierza kliknąć na link, pod którym się ona znajduje, jest kluczowe w dzisiejszym świecie zagrożeń istniejących zaledwie przez chwilę. Bazowanie na informacjach o zainfekowanych stronach sprzed kilku dni czy tygodni nie zapewni użytkownikom bezpieczeństwa i nie ochroni przed zagrożeniami, które funkcjonują mniej niż 24 godziny. Dlatego AVG nie się już wyłącznie na powszechnie dostępnych informacjach o zainfekowanych stronach.

W odróżnieniu od innych rozwiązań AVG LinkScanner analizuje poszczególne strony witryn internetowych i podaje ich ocenę. Można sobie wyobrazić co się stanie, jeśli jedna czy dwie podstrony popularnych serwisów takich jak Facebook czy MySpace będą wykorzystywane do rozpowszechniania szkodliwego oprogramowania. Jeśli rozwiązanie wspomagające bezpieczne surfowanie w Internecie sprawdza jedynie witrynę jako całość, nawet jeśli zainfekowana jest tylko jedna podstrona, oceni cały serwis jako niebezpieczny. Zablokuje więc dostęp użytkownika do podstron każdego z jego przyjaciół na tej stronie, niezależnie od tego czy będą one wolne od szkodliwego oprogramowania czy nie.

Oprogramowanie jest darmowe do zastosowań na dowolnym domowym pececie w celach niekomercyjnych.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook