Instalki.pl » Programy » Linux » Internet » wymiana plików p2p » BitTorrent 5.3

BitTorrent

5.3
wymiana plików p2p
Rozmiar:
5.2 MB
Aktualizacja:
16.08.2010
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Linux
Ocena:
0
Oceń:
Pobrano:
4200 (10 w tym miesiącu)
Opis BitTorrent 5.3

Pierwszy klient do wymiany plików przy użyciu sieci Torrent. Dobra alternatywa dla wszystkich, którym korzystanie z Kazaa nie przyniosło żadnych efektów. Program cechuje się prostym interfejsem graficznym.

BitTorrent służy do wymiany i dystrybucji plików. Jego największą zaletą nad protokołem HTTP, jest dzielenie pasma pomiędzy osoby pobierające w tym samym czasie dany plik. Oznacza to, ze użytkownik w czasie pobierania wysyła fragmenty pliku innym użytkownikom. System jest zintegrowany ze strona WWW serwera a sam proces pobierania, od strony użytkownika jest zbliżony do pobierania pliku za pośrednictwem WWW.

Aplikacja umożliwia wielu osobom na ściąganie tego samego pliku bez ograniczania pasma serwera udostępniającego plik, ponieważ następuje jednocześnie komunikacja z innymi użytkownikami pobierającymi ten plik i wymiana jego fragmentów pomiędzy nimi. Wysyłając fragmenty pobieranego aktualnie pliku do innych użytkowników, tworzymy z nimi sieć opartą na zasadach P2P. W ten sposób prędkość ściągania danych każdego użytkownika jest sumą prędkości wysyłania innych.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook