Instalki.pl » Programy » Linux » Bezpieczeństwo » szyfrowanie danych » VeraCrypt 1.25.9

VeraCrypt

1.25.9
szyfrowanie danych
Rozmiar:
14 MB
Aktualizacja:
21.02.2022
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Linux
Kategoria:
szyfrowanie danych
Ocena:
0
Oceń:
Pobrano:
904 (8 w tym miesiącu)
Opis VeraCrypt 1.25.9
 
 
VeraCrypt to darmowe oprogramowanie do szyfrowania dysków twardych. VeraCrypt bazuje na popularnym programie szyfrującym TrueCrypt i posiada niemal identyczny wygląd interfejsu oraz zaawansowany mechanizm szyfrujący.

VeraCrypt oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa dla zaszyfrowanych danych i partycji systemowej, a także chroni przed atakami typu brute-force. Dowodem na to jest zmodyfikowany mechanizm szyfrujący w VeraCrypt, który stanowczo różni się od algorytmów z TrueCrypt. Przykładowo, korzystając z programu TrueCrypt używamy tysiąca iteracji PBKDF2-RIPEMD160. Natomiast w VeraCrypt liczba iteracji przekracza wartość 327660! Dla pozostałych partycji i standardowych kontenerów używamy w TrueCrypt maksymalnie 2 tysiące iteracji, a w programie VeraCrypt używamy około 655330 iteracji dla algorytmu RIPEMD160 i 500000 dla pozostałych algorytmów – Whirlpool i SHA-2.

Wyżej opisana funkcja zabezpieczająca opóźnia jedynie otwieranie zaszyfrowanych partycji. Natomiast nie zmniejsza wydajności pracy podczas użytkowania aplikacji. Warto dodać, że format tworzonych partycji przez VeraCrypt jest niekompatybilny z formatami obsługiwanymi przez oprogramowanie TrueCrypt.
rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook