Instalki.pl » Programy » Linux » Narzędzia » systemowe » Wine 8.0.1

Wine

8.0.1
systemowe
Rozmiar:
23 MB
Aktualizacja:
20.04.2023
Producent:
Licencja:
GNU GPL
System:
Linux
Kategoria:
systemowe
Ocena:
5
Oceń:
Pobrano:
34877 (142 w tym miesiącu)
Opis Wine 8.0.1
 
 

Wine jest implementacją WinAPI dla środowiska X11 (nie jest emulatorem jakby się mogło wydawać). To całkowicie wolne oprogramowanie przeznaczone dla systemów Linux, FreeBSD i Solaris, licencjonowane na GNU Lesser General Public License (LGPL).

Wine pozwala uruchamiać aplikacje przeznaczone na Microsoft Windows pod Linuxem (i innymi systemami operacyjnymi zgodnymi z POSIX). Obsługuje programy i biblioteki Microsoft Windows oraz DOS. Wine znane jest chyba najbardziej z tego, że pozwala milionom użytkowników popularnego otwartoźródłowego OS-u cieszyć się możliwością wirtualnej rozgrywki poprzez odpalanie na nim gier.

W najnowszej wersji oprogramowania zaimplementowano w bibliotece vkd3d-shader nowy kompilator, dezasembler i preprocesor HLSL (język cieniowania wysokiego poziomu). Wprowadzono też nowy D3DX 10 Thread Pump, a biblioteka pomocnicza D3DX 9 otrzymała funkcjonalność projekcji cubemap. Wine 8.0 to także filtr dekodera audio MPEG-1 dla warstw 1 i 2 oraz oddzielny filtr dla warstwy 3, na szczycie struktury multimedialnej GStreamer. Dodano filtr czytnika ASF, filtr DirectShow w ulepszonym renderowaniu wideo, i poprawiono obsługę kontrolera typu hotplug i wykrywanie kontrolerów w postaci kierownic.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook