Instalki.pl » Programy » Linux » Nauka i edukacja » geografia » Google Earth 7.1.8

Google Earth

7.1.8
geografia
Rozmiar:
32.1 MB
Aktualizacja:
11.07.2018
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Linux
Kategoria:
geografia
Ocena:
5
Oceń:
Pobrano:
1870 (13 w tym miesiącu)
Opis Google Earth 7.1.8
 
 

Google Earth to widok na całą kulę ziemską poprzez zdjęcia z satelity. Program jest odzwierciedleniem tego co możemy znaleźć na maps.google.com. Zasada działania programu jest prosta - na pierwszym planie jest dostęp  do globu, za pomocą myszy możemy dowolnie obracać, przybliżać, oddalać, przeglądać interesujące nas zakątki naszej planety.

Jeżeli chodzi o jakość zdjęć z satelity to bywa z tym różnie. Najciekawsze i najważniejsze miejsca na ziemi są sfotografowane w lepszej jakości. Zdjęcia to jednak nie wszystko, aplikacja daje możliwość wyszukiwania restauracji, hoteli, zabytków, itp. w danym regionie.

Specjalne oznaczenia pozwalają odnaleźć wiele bardzo ciekawych miejsc, np. Plac Czerwony w Moskwie czy Wielki Kanion Kolorado. Aby odszukać konkretne miasto w polu wyszukiwania należy wpisać nazwę miasta oraz kraj, np.: Wroclaw, Poland. Jeżeli nazwa została wpisana poprawnie wystarczy nacisnąć enter, a program przeniesie nas w wybrane miejsce. Bez problemu można podglądać mniejsze miejscowości.

Reasumując Google Earth to przełomowe narzędzie pozwalające na wirtualną podróż po praktycznie wszystkich zakątkach naszej planety.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook