Instalki.pl » Programy » Linux » Grafika » edycja grafiki » GIMP 2.10.34

GIMP

2.10.34
edycja grafiki
POBIERZ TERAZ
Rozmiar:
30 MB
Aktualizacja:
28.02.2023
Producent:
Licencja:
GNU GPL
System:
Linux
Kategoria:
edycja grafiki
Ocena:
5
Oceń:
Pobrano:
531790 (45 w tym miesiącu)
Opis GIMP 2.10.34
 
 

GIMP (GNU Image Manipulation Program) - stworzony w ramach projektu GNU program do obróbki grafiki rastrowej.

GIMP jest popularnym narzędziem przetwarzania grafiki cyfrowej i zdjęć umieszczanych w Internecie. Można przy jego użyciu tworzyć grafikę i logo, zmieniać rozmiary i wycinać fragmenty zdjęć, dokonywać różnych operacji na kolorach, łączyć obrazy stosując warstwy, oraz dokonywać konwersji różnych formatów plików graficznych.

Oprócz stosowania interaktywnego, GIMP-a można oprogramować do automatycznego działania przy użyciu makr. Można do tego użyć wbudowanego języka Scheme, jak też Perla, Pythona, Tcl czy Ruby. GIMP-a można także zastosować do tworzenia grafiki "na żądanie" przy zastosowaniu skryptów CGI.

Interfejs GIMP-a opiera się na aktywnym używaniu wszystkich przycisków myszy oraz na otwieraniu ogromnej ilości okien.

GIMP jest wolnym oprogramowaniem, rozprowadzanym na licencji GNU GPL, co jest jego wielkim atutem w porównaniu do innych programów graficznych. Jego zwolennicy porównują go do płatnego Paint Shop Pro czy nawet do narzędzia profesjonalistów, Adobe Photoshop. Dzięki filtrom możliwości programu są znacznie rozszerzone.

W najnowszej wersji dodano możliwość modyfikowania i ustawiania warstw, a także wprowadzono nowy tryb jednego okna (Single Windows Mode). Pojawiła się też możliwość wielokolumnowego rozmieszczania okien i stosowania prostych działań w odpowiednich polach do definiowania wielkości. Warto też wspomnieć o innych nowych funkcjach umożliwiających przekształcanie obrazu na bazie wielokąta i eksportowanie projektu do formatu PDF. 

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook