Instalki.pl » Programy » Linux » Dom » akcesoria » Workrave 1.10.50

Workrave

1.10.50
akcesoria
Rozmiar:
11 MB
Aktualizacja:
02.04.2022
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Linux
Kategoria:
akcesoria
Ocena:
0
Oceń:
Pobrano:
173 (37 w tym miesiącu)
Opis Workrave 1.10.50
 
 

Workrave to innowacyjna aplikacja zapobiegająca przeciążeniu naszego organizmu podczas pracy przy komputerze. Pomaga w zapobieganiu urazów wynikających z naprężeń powtarzalnych (RSI) - które stają się coraz bardziej powszechne w pracy, nawet w przypadku pracowników biurowych.

Program ukrywa się w zasobniku systemowym i przypomina użytkownikom o zrobieniu krótkiej mikroprzerwy (Zazwyczaj co 3 minuty pojawia się mikroprzerwa trwająca około 30 sekund). Dokładny czas trwania i częstotliwość mikroprzerwy jest w pełni konfigurowalny - można go zmienić w ustawieniach programu. Podczas mikroprzerwy możemy przez chwilę odpocząć - odwrócić wzrok od ekranu i trochę się zrelaksować.

Oprócz tego, kilka razy dziennie Workrave przypomina o przerwaniu pracy przy komputerze. Przerwa na odpoczynek trwa zwykle około 10 minut co 45 minut, ale czas trwania i częstotliwość można skonfigurować również skonfigurować w opcjach aplikacji. Podczas tej przerwy można spacerować, rozciągać się i relaksować.

Workrave śledzi czas korzystania z komputera. Po osiągnięciu dziennego limitu korzystania z komputera, otrzymamy specjalny komunikat o zaprzestaniu korzystania z urządzenia przez resztę dnia. Oprogramowanie gromadzi szereg statystyk dotyczących korzystania z komputera. W ciągu dnia można zobaczyć liczbę przerw, które wykonaliśmy, ale także liczbę przerw, które zignorowaliśmy lub przełożyliśmy.

Ponadto, podpowiada także jakie ćwiczenia możemy wykonać w trakcie odpoczynku, aby rozluźnić mięśnie oraz sie zrelaksować.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook