Pewne aspekty systemu recenzji w Sklepie Play nie są w pełni przemyślane i dopracowane. Na szczęście Google postanowiło zabrać się za usprawnienie tytułowej sekcji poprzez dodanie dwóch – w zasadzie oczywistych – funkcjonalności. Te znajdują się obecnie w fazie wczesnych testów.
Podczas korzystania z przeróżnych aplikacji zapewne nie raz byłeś świadkiem pojawienia się notyfikacji zachęcającej do oceny usługi. Sam fakt wyskoczenia powiadomienia nie jest tak irytujący jak konieczność przejścia do Sklepu Play w celu zostawienia oceny na temat programu. Koniec z tym! Nadchodzi możliwość napisania recenzji apki prosto z jej poziomu.
Jak możemy zobaczyć na poniższym zrzucie ekranu, nowy ekran „zaproszenia” do wydania sądu zaopatrzony będzie w opcję oceny za pomocą gwiazdek oraz w pole tekstowe pozwalające na przekazanie swoich myśli prosto z poziomu ocenianej aplikacji. Widzimy jednak, że funkcja dopiero raczkuje, więc na jej wdrożenie zapewne jeszcze trochę poczekamy.

Kolejną testowaną nowością jest… specjalna zakładka gromadząca napisane przez nas recenzje produktów. Zostanie ona umiejscowiona w sekcji Moje aplikacje i gry. Po stuknięciu w nią ukażą się kolejne dwie karty – Nieocenione oraz Napisane. Pierwsza dotyczy oczywiście aplikacji, których jeszcze nie oceniliśmy, a druga (analogicznie) zawiera wszystkie już zrecenzowane programy.

Nie da się ukryć, że dwie wyżej opisane funkcjonalności mogą okazać się niezwykle przydatne. Publikacja recenzji będzie już niedługo prostsza, a dostęp do wszystkich naszych sądów bardziej komfortowy. Konkretna data implementacji nowości nie została podana.
Źródło: Android Police