Gry coraz rzadziej zaskakują. Czasem może się wydawać, że wszystko już było i jedyne co się zmienia to oprawa graficzna. Tym bardziej cieszy sytuacja, w której jakiś tytuł mnie zaskoczy.
Tak było z grą Magnet Arena. Mamy tu do czynienia z ciekawą grą taktyczną, w której toczymy pojedynki na tytułowe magnesy. Formuła jest dość prosta. Niewielka arena, każdy z dwójki przeciwników ma dyspozycji zestaw magnesów różnej wielkości i o różnym kształcie.
Magnet Arena – oryginalna gra taktyczna
Cena: 0 zł / Zawiera reklamy/ Android: 6.0 i nowsze
Po kolei ustawiamy je na planszy. Wygrywamy, gdy uda nam się pozbyć wszystkich magnesów lub gdy przeciwnikowi skończy się wirtualne życie.
Wszystko sprowadza się do taktyki – jeśli nas magnes okaże się zbyt silny i przyciągnie do siebie inne, wszystkie wracają do nas, traciły również punkty życia.



Gra nie męczy reklamami. Dostępne są oczywiście mikropłatności, ale nie są potrzebne do dobrej zabawy.
Minusy? Brakuje samouczka – trudno na początku zorientować się, o co tu chodzi. Gra jest w początkowej fazie rozwoju, więc na razie nie mamy okazji zbyt często grać przeciwko człowiekowi.
Magnet Arena to udana i ciekawa propozycja. Wciągająca zabawa i niebanalne zasady. W końcu jakiś powiew świeżości.