Istotne zmiany wprowadzone zostały w interfejsie aplikacji – menu główne przeniesiono w prawy górny róg okna dzięki czemu wersja 10.50 oferuje więcej miejsca na wyświetlanie stron internetowych. Kolejna nowość to Private Browsing – tryb prywatnego przeglądania dzięki któremu ślady aktywności użytkownika w Internecie nie są zapisywane. Przeglądarka doskonale integruje się z platformą Windows 7 i Vista. Opera korzysta z technologii Aero Glass, wspiera Aero Peek i Jump Lists. Warto również wspomnieć, że aplikacja obejmuje udoskonaloną obsługę standardów HTML5 i CSS3
Oczywiście nie brakuje funkcji wprowadzonych w poprzednich wersjach takich jak Opera Turbo, Opera Unite i Opera Link. Lars Boilesen z Opera Software powiedział, że Opera 10.50 jest najszybszą przeglądarki w niemal wszystkich testach szybkości.
Norwegowie postanowili skupić się przede wszystkim na rozwoju przeglądarki dla Windows. Nowe wersje dla Linux i Mac OS X będą rozwijane nieco wolniej. Efektem przyśpieszonych prac deweloperskich jest właśnie Opera 10.50. Aplikacja w polskiej wersji językowej dostępna jest do pobrania z działu Przeglądarki WWW.
Źródło: Opera Software