„Wiedźmin” – nagrania do drugiego sezonu już niedługo zostaną wznowione

Piotr MalinowskiSkomentuj
„Wiedźmin” – nagrania do drugiego sezonu już niedługo zostaną wznowione

Ostatnie miesiące stanowiły wyzwanie dla branży filmowej. Prace na większości planach zdjęciowych zostały wstrzymane w lutym ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Siłą rzeczy doszło do licznych przełożeń premier – niektóre terminy przesunęły się nawet o kilka lat. Sytuacja zdaje się jednak nieco uspokajać, co pozwala myśleć nad wznowieniem kręcenia filmów i seriali. W tym ekranizacji przygód Białego Wilka.



Jak wynika z informacji otrzymanych przez redakcję portalu Redanian Intelligence – prace nad drugim sezonem „Wiedźmina” ruszą ponownie na początku sierpnia. Planowo zdjęcia miały zakończyć się w listopadzie, a odcinki na platformie Netflix zadebiutować w grudniu tego roku. Kilkumiesięczne opóźnienie oczywiście wpłynęło na te daty.



Wytwórnia Platige Image poinformowała niedawno, że debiut drugiego sezonu „Wiedźmina” nastąpi najprawdopodobniej w okresie letnim 2021 roku. Fani Henry’ego Cavilla muszą więc uzbroić się w cierpliwość – może dobrym pomysłem byłoby przeczytać przez ten czas jeszcze raz powieści od Andrzeja Sapkowskiego?

Miejmy nadzieję, że już niedługo będziemy świadkami publikacji oficjalnego oświadczenia o wznowieniu prac nad produkcją kolejnych odcinków serialu. Kto wie, może doczekamy się jakichś zdjęć i przecieków z planu zdjęciowego? Oby!

Źródło: Redanian Intelligence / Foto. Netflix

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.