The Last of Us to marka, której zapewne nie trzeba przedstawiać posiadaczom konsol PlayStation. Jak się okazuje, fani gry od Naughty Dog już niedługo będą mieli powód do radości. Nie, nie chodzi o majową premierę drugiej części produkcji. Mowa o serialowej adaptacji tytułu, o której poinformowała właśnie HBO. Sieć telewizyjna nawiązała współpracę z Sony Pictures Television oraz PlayStation Productions.
Za scenariusz odpowiadać ma Craig Mazin, czyli scenarzysta głośnego mini serialu Czarnobyl. Pomagać mu będzie Neil Druckmann – dyrektor kreatywny odpowiadający za grę The Last of Us. O zapowiedzianej produkcji tak naprawdę niewiele wiemy. Przekazana została jedynie informacja, że adaptacja opierać się ma na fabule pierwszej części produkcji od Naughty Dog.
Look for the light. @clmazin and @Neil_Druckmann to develop the series adaptation of #TheLastOfUs, coming soon to HBO: https://t.co/z9c2h86EYw pic.twitter.com/AkT6fET4Im
— HBO (@HBO) March 5, 2020
Nie podana została żadna data premiery, ani szczegóły odnośnie obsady. Do sieci wrzucony został wyłącznie krótki teaser serialu, który także nie mówi zbyt wiele. Możecie go obejrzeć powyżej. Fanom The Last of Us pozostaje więc czekać na dalsze wieści.
Domyślam się jednak, że obecnie ich myśli krążą wokół premiery drugiej części gry, która nastąpi już za ponad dwa miesiące.
Źródło: The Hollywood Reporter