Szambo wybiło. Niesławny 8Chan wraca do Internetu pod nową nazwą

Maksym SłomskiSkomentuj
Szambo wybiło. Niesławny 8Chan wraca do Internetu pod nową nazwą
W sierpniu firma Cloudfare wypowiedziała współpracę 8Chanowi. Popularna wśród osób o skrajnie prawicowych poglądach strona internetowa miała inspirować m.in. zbrodnię z El Paso w Teksasie, gdzie szaleniec zastrzelił 20 osób i ranił 26 innych. Teraz serwis wraca do sieci pod zmienioną nazwą.



8Chan to teraz 8kun

Anonimowe i niemoderowane forum 8Chan było od zawsze źródłem treści skrajnie prawicowych, rajem dla miłośników teorii spiskowych, porno oraz w zasadzie wszystkich treści, które utożsamiane są z całym złem drzemiącym w Internecie. Administratorem 8kun został Ron Watkins, syn właściciela 8Chana Jima Watkinsa. Oficjalny profil serwisu na Twitterze poinformował, że na nową stronę zmigrowano większość z TOP25 najpopularniejszych subforów z 8Chana.




Pośród przeniesionych subforów brakuje między innymi niesławnego /pol/, na którym wielu zamachowców umieściło swoje manifesty przed dokonaniem aktów terroru. Serwis obecnie działa z pewnymi problemami związanymi z wydajnością, które zostaną usunięte w kolejnych dniach.


Panowie Watkins uważają, że 8Chan, a teraz 8kun są miejscami będącymi swoistą „czystą tablicą” zapisywaną przez ludzi, którym nie powinno się odbierać wolności wypowiedzi. Nie sposób odmówić racji stwierdzeniu, że to nie pewne miejsca w sieci są złe, a niektóre z osób, które mijamy na co dzień na ulicy. Nie wydaje się to jednak dostatecznym usprawiedliwieniem dla tworzenia ostoi dla wszelkiego rodzaju zwyrodnialców.

Źródło: BI

Maksym SłomskiZ dziennikarstwem technologicznym związany od 2009 roku, z nowymi technologiami od dzieciństwa. Pamięta pakiety internetowe TP i granie z kumplami w kafejkach internetowych. Obecnie newsman, tester oraz "ten od TikToka". Miłośnik ulepszania swojego desktopa, czochrania kotów, Mazdy MX-5 i aktywnego uprawiania sportu. Wyznawca filozofii xD.