„Te zmiany to konieczność. Internet zmienia się praktycznie każdego dnia. Nowe technologie, nowe trendy, nowe oczekiwania użytkowników. I w takim sam sposób zmienia się Allegro. Kiedy zaczynaliśmy 13 lat temu byliśmy serwisem aukcyjnym dla hobbystów. To nawet trudno porównywać z dniem dzisiejszym, kiedy nasza platforma ma 15 milionów użytkowników” – mówi Katarzyna Kuśnierska, dyrektor zarządzająca Allegro.pl. „Nowe Allegro to przestrzeń, w której codzienne zakupy to przyjemność” – dodaje Kuśnierska.
Czyste, białe tło na stronie głównej i duże zdjęcia oferowanych produktów pozwalają szybciej dotrzeć do interesujących przedmiotów. Wyszukiwarka, która znajduje się na górze strony umożliwia odnalezienie poszukiwanych produktów bez względu na to, w którym miejscu w serwisie się znajdujemy. Jednocześnie szeroka oferta serwisu została posegregowana w 10 głównych działów, wśród których pojawił się jeden nowy – Strefa okazji. Wyodrębnienie takiego działu pozwala łatwo dotrzeć do produktów w promocyjnych cenach.
Nowością jest również to, że po raz pierwszy użytkownicy sami decydują o długości widocznej listy ofert (wybór pomiędzy 60, 120 lub 180 pozycjami na liście zależy od tego, jakiego produktu się szuka). Atrakcją dla wielbicieli nowych technologii jest możliwość głosowego wyszukiwania produktów (zamiast wpisywać słowo „sukienka”, wystarczy je wypowiedzieć przed komputerem, a ten sam uzupełni pole w wyszukiwarce).
Jeżeli chcesz samodzielnie przetestować nowe Allegro, skorzystaj z tego adresu.
Źródło: Allegro
