Kolejne oszustwo na Facebooku. Tym razem związane ze śmiercią Paula Walkera

Wojciech OnyśkówSkomentuj
Kolejne oszustwo na Facebooku. Tym razem związane ze śmiercią Paula Walkera
Na Facebooku pojawił się filmik, który rzekomo przedstawia wypadek, w którym zginął Paul Walker. Oczywiście aby go obejrzeć, należy zaakceptować bezpłatne członkostwo na jednej z witryn filmowych. Aby otrzymać dostęp do filmu, „wystarczy” podać dane swojej karty kredytowej.



paul walker
W ostatecznym rozrachunku użytkownik nie zobaczy żadnego filmiku, gdyż takowy nie istnieje. W momencie kliknięcia w post nieświadomi internauci zostają fanem aplikacji, która otrzymuje możliwość postowania na ich tablicy. W taki sposób przekręt się rozprzestrzenia.

Fałszywe wiadomości krążą w sieci społecznościowej w wariantach, takich jak „[Full Video] Paul Walker Car Crash Video” (Video z wypadku samochodowego Paula Walkera) lub „[VIDEO] Watch Paul Walker Horrific Car Crash Caught On Camera!!!” (Obejrzyj makabryczny wypadek samochodowy uchwycony kamerą!!!). Należy ich unikać za wszelką cenę.



paul walker
To już nie pierwszy raz, gdy oszuści wykorzystują śmierć sławnej osoby do własnych celów. W przeszłości nawiązywano między innymi do sprawy Michaela Jacksona. Wtedy też autor aplikacji twierdził, że znany piosenkarz sfabrykował swoją śmierć, czego potwierdzeniem jest filmik. Śmierć na Facebooku przeżywały już takie gwiazdy, jak Will Smith czy amerykański zapaśnik John Cena.

W przypadku spotkania się z podejrzanym filmem na Facebooku należy pamiętać, aby bezwiednie w niego nie klikać. Pod żadnym pozorem nie podajemy również żadnych danych osobistych, adresu e-mail, a już w szczególności numeru karty kredytowej.

Źródło: Bitdefender


Wojciech OnyśkówRedaktor w serwisie instalki.pl piszący o nowych technologiach i grach.