Google Drive już w przyszłym tygodniu?

marcin.falkusSkomentuj
Google Drive już w przyszłym tygodniu?
Dowody? Pierwszy wyciekł zrzut ekranu nowej usługi. Miało to miejsce pod koniec marca. Nieco ponad dwa tygodnie później, 16 kwietnia, na portalu TNW pojawiły się nowe informacje. W skrócie – 5 GB miejsca i uruchomienie przyszłym tygodniu, prawdopodobnie w środę lub czwartek.



Tego samego dnia na portalu TechCrunch pojawiła się informacja o wycieku całej aplikacji Google Drive na Mac OS X. Wygląda na w pełni funkcjonalną, ale nie można jej uaktywnić, gdyż usługa jest w dalszym ciągu wyłączona.

Kolejną wskazówką jest domena http://drive.google.com. Co prawda jedynym, co tam znajdziemy, jest błąd 404, ale domena istnieje, co więcej – automatycznie przekierowuje na https://drive.google.com, używając bezpiecznego połączenia SSL. Znajdziemy tam również plik robots.txt, który jest odpowiedzialny za instrukcje dla botów indeksujących wyszukiwarki Google.



W świetle tych faktów możemy się spodziewać, że uruchomienie nowej usługi Google nastąpi już w najbliższym czasie.

 


marcin.falkus