Rywalizacja na rynku składanych smartfonów rozpoczęła się na dobre w tym roku. Jak pierwszy do wyścigu dołączył Samsung prezentując Galaxy Fold, jednak na odpowiedź ze strony Huawei nie trzeba było długo czekać. Od jakiegoś czasu wiadomo również, że swój produkt z tej kategorii szykuje również Xiaomi. W sieci właśnie opublikowany kolejny film pokazujący konstrukcję urządzenia.
Co ciekawe, każdy z wymienionych producentów podszedł zupełnie inaczej w kwestii samej konstrukcji. Galaxy Fold wygląda jak połączenie dwóch smartfonów z dodatkowym zewnętrznym ekranem. Huawei Mate X to bardziej futurystyczne rozwiązanie, coś w rodzaju składanego tabletu. Projekt Xiaomi jest podobny jednak tutaj ekran zagina się na obu bokach.
Na firmie widać, że urządzenie po rozłożeniu wygląda jak tablet, a dopiero po zagięciu krawędzi, przyjmuje formę smartfona. Co ważne, oprogramowanie MIUI automatycznie wykrywa tryb pracy i odpowiednio dostosowuje układ interfejsu.
Projekt wygląda ciekawie ale obawy budzą wymiary samego urządzenia. Podczas gdy obecnie nosimy w kieszeniach smartfony, których grubość nie przekracza zazwyczaj 8 mm, tutaj mamy do czynienia ze zdecydowanie większymi gabarytami.
Może oczywiście okazać się, że zaprezentowane urządzenie jest prototypem, a finalny produkt będzie miał nieco inne parametry. Obecnie nie wiemy, kiedy Xiaomi oficjalnie ogłosi swój składany smartfon. Znając politykę cenową chińskiego giganta, jednego możemy być pewni – cena będzie zdecydowanie niższa od konkurencji.
Źródło: Weibo