Robot został w całości stworzony za pomocą drukarki 3D. Do analizy kostki wykorzystuje cztery kamerki USB, które przesyłają obraz do komputera. Specjalny algorytm analizuje obraz, następnie rozkłada go na czynniki pierwsze i programuje ruchy robota, które sprawią, że kostka zostanie ułożona.
Całość dzieje się w ułamkach sekundy. Wraz z ruchami ramion robota ułożenie kostki trwa około sekundę. Cztery kolejne próby wskazały, że sztuczna inteligencja jest mocno powtarzalna, a wyniki oscylują w granicach 1-1,2 sekundy.
Autorzy projektu złożyli już wniosek do odpowiednich organów o zaakceptowanie nowego rekordu Guinnessa w układaniu kostki Rubika przez sztuczną inteligencję.
Przykład ten pokazuje również, jak szybkie i dokładne mogą być zaprogramowane roboty. Osiągnięcie takiego wyniku przez człowieka wydaje się praktycznie niemożliwe.
Źródło: Venture Beat