Rewolucyjne szybkie ładowanie
Postęp na rynku smartfonów nie dzieje się tak szybko jakby życzyli sobie tego niektórzy użytkownicy, jednak w kwestii ładowania baterii nie mamy na co narzekać. All-Round FastCharge to nowinka technologiczna od Infinix – ładowanie przewodowe o mocy 260 W i bezprzewodowe o mocy 110 W, które pozwoli naładować smartfona do pełna w niecałe 8 minut za pośrednictwem kabla, lub indukcyjnie w 16 minut.
„Infinix od dawna jest pionierem technologii szybkiego ładowania – dwa lata temu wprowadziliśmy na rynek technologię 160 W FastCharge, a w ubiegłym roku 180 W Thunder Charge. Teraz proponujemy kolejne w pełni bezpieczne, inteligentne i elastyczne rozwiązanie. Technologie 260 W All-Round FastCharge i 110 W Wireless All-Round FastCharge wyznaczają zupełnie nowy poziom rozwoju technologii” – komentuje Lian Zhang, Zastępca Dyrektora Generalnego Infinix.
Ładowanie przewodowe 260 W All-Round FastCharge
Jak podaje chiński producent, stworzenie technologii ładowania o mocy 260 W było możliwe dzięki opracowaniu nowych rozwiązań w architekturze układu ładowania smartfona. Działa ono w oparciu o układ obwodów z 4 pompami, który inteligentnie zarządza zapotrzebowaniem urządzenia na energię. Dzięki wykorzystaniu pomp ładujących, unowocześnionej baterii 12C o pojemności 4400 mAh i wieloelektrodowej strukturze, zapewnia wysoką wydajność konwersji ładowania na poziomie 98,5% i zwiększa jej trwałość. Dzięki temu bateria zachowuje ponad 90% energii nawet po tysiącu cykli ładowania.
Ładowarka z kolei wykorzystuje innowacyjną architekturę obwodów PFC+AHB z potrójnego materiału GaN, o wysokiej gęstości mocy. Równocześnie jest niewielka, biorąc pod uwagę jej możliwości, i zapewnia bezpieczeństwo oraz inteligentną kontrolę ładowania. Ładowarki można używać do ładowania innych urządzeń. Specjalnie zaprojektowany kabel jest wyposażony w kontrolujący przepływ energii chip E-marker i może przewodzić prąd o natężeniu do 13 A.
Ładowanie indukcyjne 110 W All-Round FastCharge
Na opracowanie tego rozwiązania pozwoliło zastosowanie specjalnie wykonanych niestandardowych cewek o małej czułości. Użycie mniejszej ich liczby niż w tradycyjnych konstrukcjach pozwoliło zmieścić szersze cewki w tej samej przestrzeni, zmniejszyć ich opór wewnętrzny, ograniczyć wzrost temperatury, wydłużyć czas ładowania mocy szczytowej, a tym samym zwiększyć wydajność ładowania bezprzewodowego.
Zaprojektowana na potrzeby tej technologii ładowarka indukcyjna ma podwójną cewkę, umożliwiającą ładowanie zarówno w pionie, jak i w poziomie. Stacja ładująca została wyposażona w cichy wentylator rozpraszający ciepło.
Co ważne, technologia All-Round FastCharge oferuje również możliwość ładowania zwrotnego (czyli ładowania innych urządzeń za pomocą smartfona), ładowania inteligentnego (pozwalające efektywnie zarządzać dystrybucją energii), ładowania obejściowego (pozwalającego na zasilanie smartfona bezpośrednio przez ładowarkę ścienną bez używania baterii telefonu) oraz ładowania wieloprotokołowego (pozwalającego na ładowanie również innych urządzeń przy użyciu tej samej ładowarki). Rozwiązanie Infinix jest kompatybilne z wieloma protokołami ładowania, m.in. PD 3.0.
Jak podaje producent, nowe technologie zadebiutują jeszcze w tym roku w nowych smartfonach Infinix z serii NOTE.
Źródło: Infinix
