Użytkownik Wermy opublikował na swoim kanale YouTube przerobioną wersję Game Boya, działającą dzięki Raspberry Pi Zero. Z materiału dowiadujemy się, że urządzenie jest napędzane przez oprogramowanie RetroPie, umożliwiające emulację wszystkich starych konsol, w tym także Game Boya.
Zmodyfikowana wersja Game Boya posiada 3,5-calowy, kolorowy wyświetlacz oraz baterię o pojemności 2000 mAh, którą ładuje się za pomocą złącza micro USB. Domorosły inżynier pokusił się również do implementacji dwóch dodatkowych przycisków, wycinając dziury w odpowiednich miejscach.
Game Boy posiada także złącze HDMI, dzięki któremu rozgrywkę można wyświetlić na telewizorze, jak również specjalnie zmodyfikowany kartridż, w którym schowana została karta microSD. To właśnie na niej znajduje się RetroPie oraz szereg gier.
A wszystko to niewielkim kosztem. Raspberry Pi po raz kolejny udowodniło, że dzięki niewielkiej płytce można zbudować naprawdę interesujące projekty.
Źródło: Ubergizmo