Jednym z nich jest miecz świetlny wykonany przez Allena Pana. Wrzucił on na swój kanał YouTube filmik, w którym prezentuje, w jaki sposób oręż został wykonany i jak działa.
Do produkcji wykorzystano między innymi elementy wydrukowane za pomocą drukarki 3D. W rzeczywistości miecz jest słupem ognia, jednak z daleka wygląda naprawdę imponująco. Co prawda nie posiada takich właściwości, jak oręż ze Star Wars, ale i tak robi wrażenie.
Za jego pomocą autor był w stanie odpalić sobie papierosa, podpalić kartkę papieru czy zniszczyć balony z wizerunkiem żołnierzy Imperium. Allen Pan wyjaśnia nawet, w jaki sposób zmienić kolor miecza z niebieskiego na zielony. Wystarczy użyć kwasu borowego.
Całej konstrukcji nieco realizmu dodaje specjalny przycisk włączający płomień. W trakcie aktywacji odtwarza on charakterystyczny dźwięk aktywacji miecza.
Źródło: 3ders