Apple zatrudnia specjalistów od VR. Szykuje własne gogle?

Wojciech OnyśkówSkomentuj
Apple zatrudnia specjalistów od VR. Szykuje własne gogle?
Wirtualna rzeczywistość to jeden z tematów przewodnich w 2016 roku. Każdy szanujący się producent elektroniki użytkowej pracuje nad własnymi goglami lub technologią VR. Czy jest w tej grupie także Apple? Wszystko na to wskazuje.



Financial Times podaje, że Apple zatrudniło w ostatnim czasie Douga Bowmana, profesora specjalizującego się w technologii VR i projektowaniu trójwymiarowych interfejsów użytkownika.

Apple interesuje się wirtualną rzeczywistością już od jakiegoś czasu. Na stronie firmy pojawiały się ogłoszenia o prace z tym związane, a niedawno gigant zatrudnił byłego inżyniera Microsoftu, który pracował nad HoloLens. W 2015 roku Apple przejęło ponadto Metaio, firmę specjalizującą się w rozwoju technologii rozszerzonej rzeczywistości.



Oficjalnie jednak amerykański gigant nie wspomina o wirtualnej rzeczywistości. Apple nie ma jednak w zwyczaju mówić o swoich produktach przed ich oficjalną prezentacją, dlatego też taki stan rzeczy nie dziwi. Pozostaje nam czekać na rozwój wypadków.

Źródło: Ubergizmo

Wojciech OnyśkówRedaktor w serwisie instalki.pl piszący o nowych technologiach i grach.