Apple chce mieć własne inteligentne okulary? Na to wygląda

Mateusz PonikowskiSkomentuj
Apple chce mieć własne inteligentne okulary? Na to wygląda
Najnowszy raport Reutersa zdradza bardzo ciekawe informacje. Według pozyskanych danych, Apple miało przejąć startup, który do tej pory zajmował się tworzeniem soczewek przeznaczonych do użytkowania w okularach pozwalających na skorzystanie z rozszerzonej rzeczywistości. Szczegóły całej operacji, takie jak chociażby finalna cena nie są jeszcze znane. Nie wiadomo także, ilu dokładnie pracowników przejdzie do Apple oraz co konkretnie amerykańska firma pozyska w tej transakcji w kontekście wartości intelektualnej oraz technologicznej.



Przejęta przez Apple firma Akonia Holographics została założona w 2012 roku i obecnie posiada około 200 patentów związanych z soczewkami do rozszerzonej rzeczywistości. Jeśli przewidywania analityków się potwierdzą, to dzięki Akonia Holographics Apple będzie w stanie stworzyć okulary pozwalające na wykorzystanie cienkich soczewek wyświetlających żywe, kolorowe obrazy o szerokim polu widzenia.

Gigant z jabłkiem w logo od czasu do czasu faktycznie decyduje się na zakup mniejszych lub większych firm, jednak w 95% przypadków Amerykanie nie zdradzają dlaczego to robią i nie chcę o tym rozmawiać.



Inteligentne okulary od Apple mają pojawić się na rynku już w 2019 lub 2020 roku. Dokładna data nie jest jeszcze znana – cały projekt póki co jest owiany tajemnicą.

Źródło: Reuters

Mateusz PonikowskiWspółzałożyciel serwisu instalki.pl od ponad 18 lat aktywny w branży mediów technologicznych.