Firma Adata wprowadziła do swojej oferty kolejne dyski SSD. Tym razem są to konstrukcje przygotowane z myślą o graczach.
Pierwszym z nich jest SX7000, przeznaczony dla komputerów stacjonarnych i laptopów. Nośnik został oparty na interfejsie PCIe 3.0 x4 i obsługuje protokół NVMe 1.2.
Nowy model został wyposażony w kości pamięci 3D TLC NAND oraz kontroler SMI. Dzięki temu prędkość odczytu danych sięga 1800 MB/s, podczas gdy zapis wynosi 850 MB/s.
SX7000 korzysta z bufora DRAM i obsługuje funkcję inteligentnego buforowania SLC. Wpływa to na większą prędkość kopiowania danych.
Nośnik będzie dostępny w kilku wariantach pojemności – 128 GB, 256 GB, 512 GB oraz 1 TB.
Adata SX7000Drugi z zaprezentowanych dysków to nośnik zewnętrzny, przeznaczony dla konsol Xbox One i PS4. SD700X został oparty o kości pamięci 3D TLC NAND oraz złącze USB 3.1.
Takie połączenie umożliwia osiągnięcie transferów na poziomie 440 MB/s, zarówno w przypadku zapisu jak i odczytu danych. Producent wyjaśnia, że dzięki temu szybkość instalacji i wczytywania gier zmniejsza się średnio o 20%.
Dysk został umieszczony w wytrzymałej, czarno-czerwonej obudowie. Jest ona odporna na zanurzenie w wodzie, wnikanie pyłów oraz chroni przed skutkami upadków. Charakteryzują ją takie certyfikaty, jak IP68 czy militarna norma MIL-STD-810G 516.6.
SD700X będzie dostępny w wersjach pojemności od 256 GB do 1 TB.
Adata SD700XŹródło: Adata