Kroniki Myrtany: Archolos zadebiutowały. To ogromna modyfikacja do Gothica 2

Piotr MalinowskiSkomentuj
Kroniki Myrtany: Archolos zadebiutowały. To ogromna modyfikacja do Gothica 2
{reklama-artykul}Światło dzienne ujrzała właśnie jedna z największych modyfikacji do gry Gothic 2 w historii. Kroniki Myrtany: Archolos to fanowski projekt oferujący zupełnie nową historię osadzoną na tytułowej wyspie. Można go pobrać zupełnie bezpłatnie za pomocą specjalnego launchera, platformy Steam bądź GOG.



Gothic 2 – premiera modyfikacji Kroniki Myrtany: Archolos

Społeczność zgromadzona wokół serii gier Gothic ma się całkiem nieźle. W produkcji znajduje się chociażby remake pierwszej części, a fani regularnie tworzą nowe modyfikacje do kultowego w naszym kraju cyklu. Nie tak dawno mieliśmy także do czynienia z wypuszczeniem specjalnej łatki do Gothica 2 przez jej obecnego wydawcę – firmę THQ Nordic.

Teraz z kolei warto skierować swój wzrok w stronę Kronik Myrtany: Archolos – modyfikacji do gry Gothic 2 z dodatkiem Noc Kruka. Pomijając wszelkie problemy na etapie produkcyjnym, projekt powstawał kilka lat i można go nazwać najbardziej profesjonalnym tego typu przedsięwzięciem w historii. Dlaczego?



Rozszerzenie oferuje zawartość na ponad 60 godzin zabawy i stanowi oddzielną historię, lecz w pełni zgodną z tym, z czym mamy do czynienia w podstawowej wersji gry. Postarano się także o profesjonalny dubbing (występują znani lektorzy), złożoną fabułę, ponad 170 zadań, ścieżkę dźwiękową skomponowaną przez specjalnie wynajętą orkiestrę, nowy system wytwarzania przedmiotów itd.


Kroniki Myrtany: Archolos to także zupełnie nowe i rozbudowane mechaniki. Znajdziemy m.in. alchemię, gotowanie, pisanie magicznych zwojów, opracowaną wraz z graczami ekonomię czy system podroży oparty o magiczne teleporty, łodzie oraz karawany najemników.

Jeśli natomiast chodzi o fabułę:

Wcielasz się w Marvina, młodego mężczyznę, którego czająca się na horyzoncie wojna wypędziła z domu. Rzeczywistość Archolos — rzekomej ostoi bezpieczeństwa — okazuje się daleka od jego oczekiwań. Bogaci kupcy pragnący tylko złota, słudzy króla Rhobara II, wprowadzającego w życie coraz to nowe i bardziej restrykcyjne prawo, oraz fale zdesperowanych uchodźców poszukujących lepszego życia. Marvin będzie musiał znaleźć sposób na przetrwanie w tym świecie pełnym zdrady, oportunizmu i sprzecznych interesów.

Co się zaś tyczy dostępności, to jest to pierwsza modyfikacja do gry Gothic, do której dostęp można uzyskać bezpośrednio z platformy Steam. Niezbędne jest posiadanie jednak gry Gothic 2 wraz z dodatkiem Noc Kruka. Rozszerzenie można pobrać także z cyfrowego sklepu GOG oraz za pomocą specjalnego launchera (jeśli nie posiadacie cyfrowej wersji gry).


Jeśli więc jesteście fanami serii Gothic i nie słyszeliście wcześniej o Kroniki Myrtany: Archolos, to warto zainteresować się tym przedsięwzięciem. W drodze jest także modyfikacja podobnych rozmiarów o nazwie Dzieje Khorinis, lecz trudno wskazać datę jej premiery.

Źródło i foto: The Chronicles of Myrtana Team

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.