Sprawa ma się nieco gorzej z nadchodzącą grą od Bethesdy. Pete Hines, zastępca dyrektora firmy, napisał bowiem na swoim Twitterze, że cross-play w Fallout 76 nie będzie wspierany. Takie stanowisko trudno zrozumieć jeśli uwzględni się fakt, że produkcja ta ma koncentrować się głównie wokół wieloosobowej rozgrywki.
Pete podkreślił również, że studio skupia się aktualnie na becie gry oraz jej premierze – pracownicy nie rozmyślają więc nad pobocznymi aspektami. Wydawać by się mogło, iż Fallout 76 to idealny produkt do tego, aby gracze z wszystkich platform mogli się razem spotkać i eksplorować przygotowany świat.
Niewykluczone oczywiście, że po debiucie nowej gry Bethesda zacznie myśleć nad wprowadzeniem funkcji cross-play. Miejmy nadzieję, że tak się stanie, bo tytuł ma naprawdę do takiego zabiegu spory potencjał.
