Instalki.pl » Gry » strategiczne » OpenTTD (Transport Tycoon Deluxe) 13.0

OpenTTD (Transport Tycoon Deluxe)

13.0
POBIERZ TERAZ
Rozmiar:
6 MB
Aktualizacja:
08.02.2023
Producent:
Licencja:
GNU
System:
Windows/Linux/Mac
Kategoria:
strategiczne
Ocena:
5
Oceń:
Pobrano:
20094 (187 w tym miesiącu)
Opis OpenTTD (Transport Tycoon Deluxe) 13.0
 
 

OpenTTD - Transport Tycoon Deluxe to biznesowa gra symulacyjna, w której wcielamy się w przedsiębiorce z branży transportowej. OpenTTD jest darmowym klonem gry ekonomicznej Transport Tycoon Deluxe, stworzonej w 1995r przez Chrisa Sawyera.

W grze jako przedsiębiorca jesteśmy odpowiedzialni za transport logistyczny, przemysłowy a nawet publiczny. Koszt utrzymania oraz serwis dla rozwijającej się firmy jest czynnikiem utrudniającym dalszy rozwój. Dlatego prowadzenie naszego biznesu nie należy do najprostszych rzeczy. Każdy kolejny krok musimy mądrze zaplanować aby nie doprowadzić firmy do bankructwa.

W OpenTTD możemy zarabiać pieniądze na różne sposoby. Wszystko zależy od nas i naszych pomysłów na rozkręcenie biznesu. Możemy przewozić pasażerów pomiędzy miastami albo pomyśleć o przemyśle - czyli na przykład przewozić surowce mineralne (węgie, ropa, rudy żelaza itp) lub inne towary drogą lądową, powietrzną czy morską.

Gdy zaczniemy zarabiać na siebie, władze zaczną uprzykrzać życie. Wycinanie drzew, modyfikacja terenu lub burzenie budynków nie będzie podobało się rządzącym, skutkiem czego może być brak zgody na dalsze inwestycje.

W grze możemy łączyć przedsiębiorstwa i miasta na proceduralnie generowanych mapach o wymiarach do 4096 x 4096 pól, budując sieci dróg, linii kolejowych, doków i lotnisk. Do naszej dyspozycji oddano kilkadziesiąt rodzajów pociągów, samolotów, statków czy samochodów. Dzięki naukowcom, mamy możliwość zakupu lepszych, szybszych, wydajniejszych maszyn. Pozycja oferuje tryb jednoosobowy lub wieloosobowy (online).

Możemy pracować samodzielnie lub ze znajomymi, tworząc łańcuchy produkcji i transportując gotowe towary do miast. Warto również wspomnieć o postępie technologicznym na przestrzeni lat. Zbiegiem czasu miasta się rozrastają i pojawiają sie nowe środku transportu. Dlatego musimy być przygotowani na tego typu zmiany, aby nadążyć za popytem i uniknąć opóźnień.

OpenTTD (Transport Tycoon Deluxe) oferuje również dostęp do dodatków i rozmaitych modyfikacji tworzonych przez społeczność. Dzięki nimi dodamy do gry mnóstwo nowych elementów takich jak nowe mapy, zestawy przemysłowe czy pojazdy.

Uwaga:
Gra jest dostępna do pobrania w formie instalatora lub poprzez platformę Steam.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook