Instalki.pl » Gry » logiczne » Kulki

Kulki

Rozmiar:
191 KB
Aktualizacja:
05.06.2009
Licencja:
Freeware
System:
Windows 95/98/Me/2000/XP
Kategoria:
logiczne
Ocena:
4
Oceń:
Pobrano:
294600 (151 w tym miesiącu)
Opis Kulki
 
 
Kulki to gra logiczna. Podczas gry przesuwa się kulki na planszy w taki sposób aby tworzyły linie (poziomą, pionową lub na ukos). Jeżeli linia ma co najmniej pięć kulek to jest usuwana z planszy. W przypadku wykonania ruchu, który nie jest zakończony zbiciem, dodawane są w losowych miejscach i o losowych kolorach dodatkowe kulki. Należy dbać o to, aby w jak najmniejszej ilości posunięć tworzyć linie. Za każdą zbitą kulkę otrzymuje się odpowiednią ilość punktów. Gra kończy się gdy nie można wykonać ruchu.

Można wybrać trzy możliwe ustawienia: 5,7,9 kolorów, każde ustawienie odpowiada innej punktacji. Ilość kolorów decyduje z ilu możliwych kolorów losowane są kolory dostawianych kulek. Ilość kolorów odpowiedzialna jest za trudności gry - im mniej kolorów tym gra jest łatwiejsza, i odwrotnie; jeżeli ilość kolorów biorąca w grze jest duża to poziom trudności jest również duży.

Jak się poruszać?

- Należy wybrać myszką kulkę, którą ma być przesunięta
- Należy wybrać myszką puste pole, na które kulka powinna się przesunąć
- Kulka przesunie się tylko wtedy, gdy można narysować linię z obecnego położenia kulki do położenia docelowego w taki sposób, że przejścia pomiędzy polami mogą być wyłącznie przez wspólne boki.


Wymagania minimalne:

Procesor: Brak danych
Pamięć RAM: Brak danych
Karta graficzna: Brak danych
Wolne miejsce na dysku: Brak danych
Karta dźwiękowa: Brak danych
rozwiń opis
Opinie użytkowników (1)
Gość
13 Lipiec 2021 12:00
panie Lewandowski grałem w kulki niemal codziennie od przejścia na emeryturę w 2012 roku - po zmianie sprzętu i windowsa na 10 - nie mogę już ich ściągnąć - panie Jarku ratuj pan
z poważaniem Adam
POKAŻ ()

Facebook