Instalki.pl » Gry » MMORPG » Tibia

Tibia

POBIERZ TERAZ
Rozmiar:
7 MB
Aktualizacja:
20.07.2022
Producent:
Licencja:
Freeware
System:
Windows/Linux
Kategoria:
MMORPG
Ocena:
4
Oceń:
Pobrano:
118896 (96 w tym miesiącu)
Opis Tibia
 
 
Tę grę można już nazwać klasykiem w swoim gatunku. Tibia jest w pełni darmowym MMORPGiem. Dla chętnych graczy jest możliwość wykupienia Premium Account. Można powiedzieć, że gra nie ma końca.

Głównym zadaniem każdego gracza jest ulepszanie własnej postaci, poprzez zwiększanie poziomu (level) i umiejętności (skills). Potworów jest naprawdę sporo, zaczynając od zwykłych szczurów przez smoki aż po demony i mumie faraonów. Co jakiś czas ilość ta jest zwiększana. Po zabiciu stwora gracz otrzymuję doświadczenie, dzięki któremu zwiększa się poziom bohatera, przy czym życie i mana rośnie w zależności od profesji.

Gra się nie kończy na samym zabijaniu, Tibia ma wiele misji do wykonania, tzw. questy, za które otrzymuje się nagrodę. Gdy zginiemy, nasze doświadczenie spada, a więc i poziom, umiejętności, lub coś ze sprzętu. Grę zaczyna się w mieście Rookgard, gdzie nikt nie może zabić postaci poza potworami. Po zdobyciu ósmego levelu należy udać się do anioła i wybrać sobie specjalizacje. Jest ich cztery: rycerz (knight) jest mistrzem w zwarciu i ma niesamowitą obronę. Najszybciej się porusza, co jest bardzo ważne. Posiada najwięcej życia, ale najmniej many. Może najwięcej udźwignąć rzeczy uzbieranych podczas polowania. Paladyn jest profesją do walki w dystansie. Używa włóczni, łuków oraz kusz. Jest także dobrym magiem, a więc jego energia życiowa i mana rosną równocześnie. Obronę ma na niższym poziomie niż knight, lecz jego umiejętności rosną najszybciej (distance fighting). Specjalnością maga (sorcerer) jest magia ofensywna, która jest naprawdę niebezpieczna. Jego mana rośnie najszybciej. Początki są trudne, ale po pewnym czasie naprawdę można przystworzyć kłopotów innym graczom, w szczególności, gdy używa on Sudden Death lub Ultimate Expolsion. Postać jest najwolniejsza, ma najsłabszą obronę, a także najmniej udźwignie, lecz przy użyciu odpowiednich czarów nie jest to problemem. Druid jest także magiem, który specjalizuje w magii leczniczej. Profesja ta tworzy tzw. runę Ultimate Healing (UH), która jest niezbędna dla każdego. To właśnie na tym można zarobić duże pieniądze. Druid różni się od zwykłego maga tylko czarami, więc inne umiejętności są na takim samym poziomie.

Serwerów jest dużo, są trzy rodzaje: "Non-PvP"- bohaterowie nie mogą zaatakować innych graczy, "PvP" - można zabić innych, ale są konsekwencje (czaszki) oraz "PvP-enforced" - za zabijanie innych nie ma żadnych kar. Grafika jest dwuwymiarowa, szczerze mówiąc na niskim poziomie, ale to, dlatego aby każdy mógł zagrać, nie przejmując się sprzętem komputerowym. Co każdy update szata graficzna jest poprawiana. Muzyki i dźwięku nie ma w ogóle. Mimo tych niedoskonałości Tibia ma ogromną grywalność.
rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook